Pembe Ruj Kullanma Teknikleri

Author

Categories

Share

Pembe Ruj Kullanma Teknikleri

 

Bayanlar için pembe renk oldukça Gözde bir renktir. Daha Küçük yaşlarda itibaren bayanlar aileleri tarafından pembe renge aşina yapılır. Sonraki zamanda bayanın makyaj yapma vakti geldiğinde ise küçük yaşta özendirilen makyajı yapma ve özellikle pembe kullanma hevesi ön plana çıkmaktadır. Bayanlarda pembe ruj daha iyi görülmektedir. Birbirine zıt iki rengin uyum içerisinde olması hiçbir zaman göze çirkin gelmez. Bu durumu kıyafet açısından da ele aldığımızda farklı iki rengin kullanılması göz için daha hoştur. Cildi açık renkli olan bireylere, pembe ruj daha çok yakışmaktadır. Dahası gözlerinin açık olması durumunda da pembe renkli ruj kullanılabilir Bayanlar açık pembe ruju kullandıklarında, özellikle cilt rengi açık olması durumunda pembe ile uyum sağlaması olağandır.

Bu durum, bayanın daha çekici olmasına yardımcıdır. Şunu belirtmek gerekir ki! Göz makyajının pembe renk ile uyum içerisinde olması için makyajın koyu olması gerekir. Pembe açık bir renk olması ile gözlerdeki koyuluk bir araya geldiğinde güzel bir görüntü ortaya çıkacaktır. Daha güzel bir görünüm için allık renginizi açık seçebilirsiniz. Küçük bir formül verecek olursak makyaj yapılmadığı durumlarda şayet pembe ruj kullanılırsa, gözaltına hafifçe makyaj yapılması yeterli olur. Ciltteki sorunları kapatmak için makyaj kullanmak gerekir. Ciltte doğuştan ya da sonradan oluşan farklı durumlardaki lekeler, olası güzel görüntüyü olumsuz etkilemektedir. Bu tip sorunların olmaması makyaj yapımı öncesi oldukça kıymetlidir. Dahası yalnızca ruj kullanmak bile bu durumda olanlar için bir kolaylıktır. Bunun olumlu yanı cildinize kozmetiğin vereceği zararlı en aza indirmiş olursunuz.

Pembe ruju kalıcı yapmak için parlatıcı kullanmak gerekir. Dikkat edilmesi gereken bir durum ise pembe rengi sabitlemek için parlatıcının da pembe ve pembenin tonlarında olması oldukça önemlidir. Bir diğer konu ise pembe ruju açık ciltte değil de koyu ciltte kullanacaksanız; cilt tenine uygun yani koyu olmalıdır. Genel olarak pembe ruju açık kullanmak gerekirse de esmer bayanların cildine uygun pembenin koyusunu seçmeleri uygun olanıdır. Makyaj genel olarak güzelleşmek adına yapılır. Bunu yaparken pembe ruj kullanmak bazı durumlarda gerekebilir. Bu yazımızda pembe rujun nerede kullanılması gerektiği hakkında bilgiler vermeye çalıştık.

Pembe Ruj Kullanma Teknikleri  Resimleri

Author

Share