Patik Örnekleri Ve Patik Örgüsü | Hanımların Dünyası

loading...

Patik Örnekleri Ve Patik Örgüsü

Patik Örnekleri Ve Patik Örgüsü

Patik Örnekleri Ve Patik Örgüsü

Elbette ki bu konumuz daha çok bayanların ilgisi alanına girerken, her ne kadar geçmiş yıllar kadar önem verilmemiş olsa da, yine günümüzde halen el emeği işleri pek çok kişi tarafından ilgi ve beğeni ile karşılanmaktadır. Bunlar arasında örgü modeller yer alırken, yine kış ayları için daha çok tercih edilen patik örnekleri ve patik örgüsü, birbirinden farklı şekilde tasarlanarak, tüketicilerine sunuluyor. Bu durumda evde kendi imkânlarınız ile birbirinden farklı modeller oluşturabilmek mümkün olurken, sizlere bu kapsamda bazı bilgiler sunacağız. Tığ işi ve şiş ile yapılan modeller Genel olarak zaten biliyorsunuz ki ya tığ kullanılıyor ya da şiş kullanılarak hazırlanıyorlar. Web adresimiz üzerinden anlatım videolarına da göz atarak, daha kolay yapım gerçekleştirebilirsiniz. Bunlar arasında bazı çeşitlere yer vermek gerekirse; incili şiş örgü modeli lale motifleri ile süslenerek sizlerin beğenisine sunulmaktadır. Model, istenilen renk ve tasarımda gerçekleşebildiği gibi, yine sizlerin fikirleri de eklenerek farklı bir şekilde de oluşturulabilmektedir.

Anlatım ve bazı detaylara yer vermek gerekirse, şunlardan bahsetmek mümkündür. 5 şiş patik modelleri Pek çok modelde yapılışta aslında görmüş olmalısınız. 5 adet şiş kullanılarak patikler örülmektedir. Peki, bu modeller nasıl yapılıyor biliyor musunuz? Bu model genel olarak farklı farklı renkler kullanılması üzerine tercih edilmektedir. Daha geniş bir desen ve renk yelpazesine imkân vermektedir. Yine çeşitler olarak uzun patik ya da kısa patik olarak modeller oluşturabilmek mümkün oluyor. Uzun patik modellerinde genellikle daha düz bir renk tercih edilirken, ikinci bir renk tercihi de model de uygulanmaktadır. Elbette ki kısa modellerde beş şiş kullanılarak, kuşlar, kelebekler, çiçek desenleri gibi tasarımlar meydana getiriliyor. Bunların yanı sıra pul, boncuk ve kurdele gibi aksesuarlar da kullanılarak daha şık ve gösterişli modeller hazırlanıyor.

5 şiş uygulaması yapılırken, 4 şiş sabit olarak kalıyor ve bir şiş hareketli olarak kullanılmaktadır. Hatta patik örnekleri ve patik örgüsü için ilk defa örgü işi yapacak kişiler için bile kolay denebilecek bir model. Her ne kadar 5 şiş bakıldığında zor gibi görülse de, anlatımlı videolarımıza göz atmanız dahilinde ne kadar kolay olduğunu görebileceksiniz. Çorap patik modeli Örneklere yer vermemizin yanı sıra elbette bu işlerde daha yeni olanlar için biraz detaylı anlatım vermek gerekirse, sizlere çorap patik modeli hakkında şu adımları sunabiliriz. Kısaca anlatımı bu şekilde olurken, detaylı anlatımlarına videolu anlatım olarak ulaşabilirsiniz.

• İlk olarak 34 ilmek ile başlanmaktadır

• 8 sıra örülmesi gerekirken, bu örgü işlemi 2 ters 2 düz olarak devam eder

• 9. Sıraya gelmeniz halinde tekrardan 17 ilmek örülme sureti ile devam edilir

• Bu esnada 17 ve 18. İlmek arasında 4 ilmek artırılmak gerekmektedir

• Geriye kalan 17 ilmek ise lastik şeklinde örülürken, 10 sıra için artırılan 4 ilmek düz ve geride kalan ilmekler de 2 ters ve 2 düz şeklinde örgüye devam edilir 11. sıra anlatımı 11. sıraya gelmeniz halinde; 16 ilmeğin yine 2 ters ve 2 düz olarak devam etmesi gerekiyor. Dikkat etmeniz gerekiyor ki 17. İlmek düz örülmesi gerekmektedir. Ortada arttırmış olduğunuz 4 adet ilmeğin ilk ilmeği düz örülürken ipin şişin üzerinden dolanıp atılması gerekmektedir. Yine 2 ilmek de düz şekilde örülerek devam edilir. Ve sonrasında 1 ilmek artır; 2 düz, 2 ters olarak devam et şeklinde patik örneği kendini göstermeye başlayacaktır 12. sıra anlatımı Bahsetmiş olduğumuz çorap patiği anlatımı için 12. sıraya geldiğinizde, artırtmış olduğunuz ilmeklerin ters örülmesi gerekirken, geriye kalanların ise 2 ters 2 düz şeklinde yapılması gerekmektedir. Sonrasında; 9 ajur haline gelince; her iki taraftaki 18’ er ilmek bırakılarak; ortadakilerin 16 sıra örülmesi gerekmektedir.

Ortada örmüş olduğunuz parçanın sağ tarafından 1’ er ilmek alarak yukarı doğru çıkmanız gerekiyor. Şişte bulunan ilmeklerde örülerek parçanın geriye kalan sol kısmı ise yine 1’er ilmek alınarak aşağı doğru indirilir. Tüm ilmeklerin bir şişte toplanması için sol taraftaki 18 ilmekte örülerek işlem tamamlanır. Sonrasında ise 8 dii haroşa yapılarak kesimi yapılır. Artık ikiye katlayarak istediğiniz dikiş modeli ile dikimini gerçekleştirebilirsiniz. Elbette ki ilk başlayanlar için bu anlatım biraz karışık ve anlamsız gelebilmektedir. Bunun için ilk olarak patiğe nasıl başlanır, örgü modeli nasıl yapılır, patik ilk ilmek nasıl atılır gibi sorularınızın cevaplandırılması gerekmektedir. Her ne kadar onları anlatmış olsak da, bunun için en doğru bilgi videolu anlatımlarda yer alacaktır.

Patik örgü işlemleri için daha kolay modeller oluşturabilmek üzere, videolarımıza göz atabilirsiniz. Sizlere çeşitlerden bahsetmek gerekirse, bazı örnekler görsellerde de gördüğünüz gibi şunlardan olmaktadır. Saç örgü patik bot modeli Kış ayları için aslında mükemmel bir seçim. Patik görünümlü bir botunuz olsun ister misiniz? Hatta ekstra olarak kullanacağınız aksesuarlar arasında, kurdeleler, kemer tokaları ve daha fazlası olabilir. Yine boncuklar ile süsleme yapmanızda mümkündür. Eğer ki boncuklu modellerin yapılışı zor diyorsanız, patiğiniz bittikten sonra, sıcak silikon kullanarak üzerine yapıştırma yapabilirsiniz. Böylelikle istediğiniz bir model daha kolay hazırlanmış olacaktır. Yapılışı Yine bir başka model için; patik örnekleri ve patik örgüsü olarak, patik bot modeli yapılışı şöyledir.

• Çift şiş kullanılarak 42 ilmek atılır. İp uzun bırakılarak, sonrasında ilmek almak daha kolay olacaktır

• İlk ilmek örülmez düz alınır

• Biterken son ilmek ters örülür Başlangıcı bu şekilde olurken, detaylı olarak anlatım için videolu anlatımlara göz atmanız gerekmektedir.

Çarık patik modelleri Aslında en çok çocuklar için tercih edilir bir model olsa da, yine de yetişkin bayanların da tercih ettiği örnekler arasında. Ön kısımda bir çarık tasarımı ön planda olurken, renk seçimi genel olarak kullanıcının zevkine kalmıştır. Tabi ki çok renkli bir model için de uygun olurken, yine düz ve sade bir model olarak tercih edilebilir. Krokodil bot patik Yine farklı tasarımları ile bayanların ilgisini çeken bir model. Hem çocuklarda hem de yetişkinlerde oldukça şık bir giyim sağlarken, tek renkli modellerde bile gösterişli olarak tasarlanabilmektedir. Elbette ki her iki patikte de sağ tarafından konumlandırılacak seramik ya da diğer düşme aksesuarları daha şık bir modeli ortaya koyacaktır. Bademli patik modeli Tığ kullanılarak yapılan bir örnek olarak karşınızdadır. Tığ kullanımı yapabilen her bayanın kolay olarak ortaya çıkaracakları modeller arasında.

Genel olarak kırık beyaz, krem renklerinde tercih edilse de, elbette ki yine koyu tonlarda sahip olacağınız ipler ile de en güzel modeller oluşturulabilir. Yapraklı tunus patik modeli Çok eski yıllardan beri yaprak desenli patikler bayanların tercihleri arasında. Yine bu modellere de görsellerden ulaşarak, renk uyumlarına ve örneklerine göz atabilirsiniz. Babet tarzı patik modelleri Elbette ki modelleri çeşitlendirmek mümkündür. Yine günümüzün en modern tasarımları arasında yer alan babet tarzı patik modelleri sizlerin tercihlerinden olabilmektedir. Tüm bu model ve örneklere görsel olarak ulaşabileceğiniz gibi yine videolu anlatımlar sayesinde de kolaylıkla yapabilirsiniz.


Patik Örnekleri Ve Patik Örgüsü Resimleri

 

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

BENZER YAZILAR

Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Henüz hiç yorum yapılmadı.

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb