Pastel Renklerin Yılı 2016

Author

Categories

Share

Pastel Renklerin Yılı 2016

 

İnsanlar şehir yaşantısına alıştığından beri, günlük ruh halleri de değişmeye başladı. İnsanların hislerini ve kişiliklerini gösterme şekli de modayla doğrudan bağlantılı bir hale geldi. Günümüzde ise insanlar kendilerinin modasını oluşturmak yerine mevcut modalara uymaya başladılar. Bir anlamda hayatı etkileyen en önemli faktör haline gelen moda, vücudumuzdan giydiklerimize, oradan yaşam alanlarımıza daha sonra da kullandığımız cihaz ve aletlere geçti. Artık modayı baktığımız her yerde görmek mümkün. Modanın bir çok ayrıntıyı belirlediği gibi modayı belirleyen ayrıntılar da bulunuyor. Bunlardan en önemlisi ise renk olarak karşımıza çıkıyor.Renkler, günlük yaşantımızda tahmin edemeyeceğiniz kadar büyük rol oynuyor. Özellikle insanların psikolojisini etkileyen renkler tasarımcılar tarafından oldukça verimli bir şekilde kullanılıyor. Bu nedenle ben de her moda sever gibi, makyajımda ve kıyafetlerimde moda renkleri kullanmaya özen gösteriyorum. Moda renkler genel olarak markaların, ortak karar almışçasına benzer renkler kullanmasıyla oluşuyor.

Her marka ve her tasarımcı, içinde bulundukları mevsime uygun bir renk bulmakta zorlanmıyorlar.2014 ve 2015 yıllarının kendine has bir rengi vardı. Bu sene de işler değişmedi ve görünüşe göre markalar ve tasarımcılar tarafından “Pastone” (pastel, mavi ve pembe renk) 2016 yılının rengi olarak seçildi bile. 2015 yılına kadar, modada baş gösteren agresif renk skalası 2016 yılında daha yumuşak ve daha sakin renklere yerini bırakıyor. Sizler için birkaç 2016 moda örneğini derledim ve bu renk uyumunu gerçekten göz önünde bulunduracağınızı tahmin ediyorum. Unicorn SaçPembe ve mavi uyumu olarak bahsedilen Pastone 2016 yılının modası. Tasarımcılar bu modayı göstermek adına oldukça ilginç dizaynlara imza atabiliyor. Unicorn saç olarak adlandırılan bu tasarımda 2016 yılının renkleri açıkça gösterilirken mutluluk ve özgürlük hissinin bir arada verilmesi sağlanıyor.

Doğal bir kontur sağlayan pastone uyumu, sadece saç rengi ve giysilerde değil, ruj, göz makyajı, allık ve fondöten gibi bakım ve güzellik ürünlerinde de cesurca kullanılıyor. Kırmızıya yakın bir pembe kullanılan göz makyajlarına mavi tonlarında dudak ve yüz makyajı eklenerek oldukça uyumlu bir pastone yakalanabiliyor. Makyaj modasını direkt destekleyen ürünler de tabiki çanta, kolye, kıyafetler ve takılar olarak yavaş yavaş ortaya çıkıyor.İç Mekan Eşyaları Kıyafet ve makyaj gibi kişisel ürünlerde olduğu gibi iç mekan tasarımları da 2016 yılı renginden etkileniyor. Bir çok firma, 2016 yılı için yeni sezon ürünlerini pastone uyumuna dikkat ederek tasarlıyor. Pastone’un özellikle iç mekanlarda kullanımı ile insanlarda oldukça dingin ve huzurlu bir ruh hali yakalanabileceği iddia ediliyor. Genel olarak duvar boyalarında ve mobilyalarda görülen pastone uyumu, çeşitli iç mekan aksesuarları ile desteklenebiliyor. Bunlar arasında halılar, yastıklar, kırlentler, renk uyumunu destekleyebilecek çiçek türleri ve masa üstü ürünleri bulunuyor.İnsanların duygularını direkt olarak etkileyen etkenlerden biri renktir. Bu nedenle firmalar insanların duygularına etki ederek kendileri üzerinde etki bırakmak istiyor. Bu sayede kalıcı bir marka bağlılığı sağlanabilirken insanların bu bağlılığa sadık kalarak daha mutlu hissetmeleri elde edilebiliyor. Genel anlamda bunun olumsuz bir şey olduğu düşünülebilir ancak firmalar insanları mutlu edebildikleri sürece ortada bir sorun olmadığını belirtiyorlar.

 

Pastel Renklerin Yılı 2016 Resimleri

Author

Share

Önceki İçerikHibeş Tarifi
Sonraki İçerikSelena Gomez Giyim Tarzı 2016