Pasif Jimnastik Zararlı mı | Hanımların Dünyası

loading...

Pasif Jimnastik Zararlı mı

Pasif Jimnastik Zararlı mı

Pasif Jimnastik Zararlı mı?

 

Sağlıklı bir yaşam için fazla kilolardan kurtulmak gerekmektedir. Bunun için kullanılan çeşitli yöntemler vardır ki bunlardan bazıları kişilerde bulunan rahatsızlıklara göre değişik tepkilere neden olduğundan pasif jimnastik zararlı mı sorusunu da araştırmakta yarar vardır. Pasif jimnastik aleti elektronlar yardımıyla çalışarak kişinin vücudunda ki kasların çalıştırılmasına yardımcı olan bir alettir. Elektriksel akım sayesinde aktif hareket yapmadan yatarak kilo verilmesi söz konusudur. Fazla hareket edemeyen yaşlı hastalar için zararından çok yararı söz konusudur. Ayrıca bölgesel yağların erimesiyle bedensel hareketlerin daha kolay yapılabilmesi sağlanır. Fiziksel güç harcamadan enerjinin dışa vurulması için kullanılan cihaz uzmanlar tarafından kullanılmakta olduğundan kafanızda oluşan tüm soru işaretlerini uzmanınıza da sorabilirsiniz. Pasif jimnastikte yanlış bilinen ise yapılan işlemin kilo verdireceği inancına sahip olunmasıdır. Bedensel hareketler konusunda yeterli olmayan pasif jimnastik zararlı mı derseniz faydasının ne olduğunu bilerek giderseniz zarar olarak söz edebileceğimiz bir husus değildir.

Tüm vücut için kullanılmaz bölgesel sıkılaştırma olarak bakmamız gerektiğinde etkili ancak tüm vücut zayıflama olarak baktığımız da herhangi bir zayıflatma işlemi söz konusu değildir. Ancak kalp pili kullanan hastaların elektronik dalgalara karşı hassasiyeti söz konusu olduğundan muhakkak doktoruna danışması gerekmektedir. Doktoru izin verirse bu işlemi yaptırabilir. Radyo dalgası olduğundan pil ritminde sorun yaratabilir. Bu yüzden hastaların dikkatli olması işleme başlamadan önce doktorunun tavsiyesini alması önemli bir husustur. Sorun olan bölgeye gönderilen elektronik akım ile uygulama yapılır. Kimyasal etkisi olmayan pasif jimnastik nasıl yapılır sorusunun cevabını birlikte inceleyecek olursak acaba korkmalı mıyız? Diye bir soru takılabilir aklımıza. Malum akım elektronik bunlar pek kulağa alışık gelmedik bedenden uzak durması gereken şeylerdir. Akım korkulması gereken bir akım değildir düşük frekanslarda uzman ellerde güvenle hissederek tabi ki kas hareketlerinin oluşumuyla bedeninizde hissedeceğiniz farklı türden hisler oluşacaktır bu korkuyu çağrıştırmamalı o bölgede oluşan hareketlenmenin başladığını çağrıştırırsa ki öyle olmalıdır korkulacak bir durum söz konusu değildir.

Cihazın pek çok elektrotu vücuttaki çeşitli sorunlu bölgelere aynı anda uygulanabildiğinden zamandan tasarruf da yapılmış olur. Daha ziyade bozuk vücutları şekillendirme olarak algılanan pasif jimnastik nasıl yapılır dersek elektro terapi cihazıyla deri pürüzsüzleştirilerek kasların sıkılaştırılması sağlanır. Aktif ve pasif kas bölgelerindeki uygulamalarda farklılıklar görülmektedir. Çünkü aktif kas bölgeleri zaten çalıştığından çok fazla desteğe ihtiyaç duymayacaktır. Yalnız pasif bölgeler sorunlu olduğundan üzerlerinde daha titizlikle çalışılması gerekecektir. Elektrotların vücuda bağlanması ile yapılan uygulama selüloit tedavisinde yardımcı olarak kullanılabilmektedir. Kısacası vücudun kas içeren her bölgesinde kullanılabilir. İsteğiniz ve uzmanların uygun gördüğü doğrultularda tedavilere başlanır kısa süreli olmayacağından biraz sabırlı olmak gereklidir. Kas dokusunu büyütmek için vücudunuzu uyarıcı zengin yiyecekler konusunda da bilgilendirileceğiniz programa ara vermez düzenli diyetinize devam ederseniz sizlerde bölgesel şikayetlerinizden kısa zamanda kurtulabilirsiniz. Hiçbir efor sarf etmeye gerek kalmadan diyetle boşaltmış olduğunuz yağ hücrelerinin sıkılaşması için uygulanan yönteme pasif jimnastik denmektedir.

Burada pasif jimnastik hakkında bilinmesi gereken önemli nokta konusunda uzman profesyonellerle soruna çözüm aramaktır. Vücut anatomisi gerekli incelemelerden geçirilerek yapılması gereken uygulamada yapılacak planlama ancak profesyonel uzmanlarca sağlanabilir. Anatominize göre hazırlanan uygulama sonrası seansları alırken yine uzmanının önerileri doğrultusunda belirlemeniz gereken bir mutfak kültürü oluşturmanız da gerekecektir. Jimnastik sırasında kaslarınız ortalama on dakika boyunca yapacağınız aktif spordan daha uzun süre kas çalışımınızı destekler efor sarf etmeden yapılacak bu işlemi sırasında spor yapar gibi terleme de söz konusu olmayacaktır. Yazımızda sizlere merak edilen pasif jimnastik zararlı mı konusunu detaylı bir şekilde anlattık.

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

BENZER YAZILAR

Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Henüz hiç yorum yapılmadı.

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb