Parlak Bir Cilt İçin Doğal Öneriler

Author

Categories

Share

Parlak Bir Cilt İçin Doğal Öneriler

 

 

Ev hanımları ve anneler genellikle ev, eş ve çocuklarıyla ilgilenirken kendilerini güzellik ve bakım anlamında ilgisiz bırakıyorlar. Bu durum hem cildin sağlığı için hem de bayanların psikolojik halleri üzerinde olumsuz etkiler yaratıyor. Bakımsız kalan, nemini iyi alamayan cilt gittikçe kurmakta, pul pul dökülmekte ve mat bir hal almaktadır. Bakımsız ciltlerinden dolayı bayanlar kendilerini daha da çirkin hissetmektedir. Aslında güzellik merkezlerine gitmeden de cilde bakım yapmak mümkün. Parlak bir cilt için doğal öneriler başlıklı yazımızda evde kolay uygulayacağınız cilt bakım önerilerini sizler için derledik. Bu yöntemleri düzenli olarak uyguladığınızda sonucuna hayret edeceksiniz.

1- Yazın bol miktarda güneşe maruz kalmak cilde kuruluk, leke, cilt renginde koyulaşma olarak geri dönmektedir. Bu cilt kusurlarını kapatmak için bir miktar toz zerdeçal ve portakal suyunu macun kıvamı alana kadar karıştırın. Ardından elde ettiğiniz macunu cildinizde leke olan kısımlara sürün. 15-20 dk beklettikten sonra soğuk suyla yıkayın.

2- Siyah noktalar ve akne problemleri cilde mat bir görünüm kazandırmaktadır. Akne ve siyah nokta problemlerini gidererek parlak bir cilt için doğal öneriler arıyorsanız eşit hacimde gliserin, limon suyu ve gül suyunu karıştırarak elde ettiğiniz toniği akne problemi olan cilde uyumadan önce güzelce sürün. Bu şekilde uyuyun ve sabah uyandığınızda cildinizi çeşme suyuyla yıkayın. Cildinizin ne kadar pürüzsüz ve yumuşak olduğuna inanamayacaksınız.

3- Salatalık en güçlü doğal temizleyicilerden bir tanesidir. Cildin temizlenip parlak bir görünüm alması için süt ve salatalık karışımından oluşan tonik kadar etkili başka bir madde daha yoktur. Özellikle ciltteki gözeneklerde bulunan kirlerin temizlenmesi için bu tonik harika etki yaratmaktadır.

4- Cildin hoş ve sağlıklı bir parlaklık kazanması adına parlak bir cilt için doğal öneriler arayanlardansanız öncelikle cildin ölü derilerinden arındırılması da önem taşır. Bu nedenle peeling uygulamaları imdadınıza yetişmektedir. Evde doğal peeling yapmak için toz haline getirdiğiniz cevizi, bel ve limonla karıştırıp macun gibi karıştırın. Daha sonra cildinize ovarak peelingi uygulayın.

5- Ciltteki kırışıklıkların yok edilmesi için sandal ağacı tozunu, gliserin ve gül suyunu karıştırın. Güzelce macun kıvamına getirdikten sonra yüzünüze sürerek 15 dk bekletip, soğuk suyla yıkayın. Düzenli kullandığınızda 1 aya kırışıklıklarınız ciddi şekilde düzelir.

Görüldüğü gibi cildin farklı etkenlere bağlı olarak matlaştığı kesindir. Bu nedenle evdeki doğal malzemelerle yapılan kürler sayesinde bu etkenler ortadan kaldırılmaya çalışılmaktadır. Zaten matlık oluşturan haller ortadan yok edildiğinde sağlıklı ve parlak cilde otomatikman kavuşulmaktadır.

Author

Share