Panel Kapı Boyası

Author

Categories

Share

Panel Kapı Boyası

panel-kapi-boyasi

Sitemizde panel kapı boyası ile ilgili bilgiler bulabileceğinizden kesinlikle emin olabilirsiniz. Panel kapı boyasının  çok çeşitleri bulunmaktadır. En önce ahşap kapıdır. Ahşap kapılar sanayide çıktığı için boyaları daha sonra yapılmaktadır. Panel kapılarda her zaman boyama kullanılır. Kapılarda daha sonra lekelenmelerin olmaması için daha çok püskürtme boyaları kullanılır. Aynı zaman da panel kapı için püskürtme boyası diğer boyalardan çok daha kolay yapılmaktadır. Bundan hiç şüpheniz olmasın. Daha yaygın olan püskürtme boyası ile daha modern ve lekesiz bir görünüm sağlamış olacaktır. Uygulaması çok kolay olduğundan dolayı çok tercih edilen püskürtme boyası olduğunu söyleyebiliriz. Panel kapı boyasının  içerisinde iz bırakması ihtimali vardır. Bu yüzden de fırça yerine tabanca ile yapılan boyalar her zaman daha estetik görünür.

panel-kapi-boyasi

Panel kapılar boyandıktan sonra üzerine vernikle de geçmesi gerekmektedir. Panel kapı boyası özel atölyede yapılmaktadır. Böylece atölyede ortaya çıkan eksikler giderilir. Panel kapıların boyası ayrıca atölyede kurur. Çünkü panel kapılar atölyede kuruduğu zaman asla zarar görmez. Böyle olduğu zaman da daha etkili sonuç alınmış olacaktır. Panel kapı boyası yaklaşık bir kilo fiyatı otuz liradır. Su bazlı panel kapı boyasının bir kilo fiyatı ise yirmi beş liradır. Bu fiyatın tanıttığımız fili boyadır. Polisanın ise yaklaşık üç yüz liradır. Yarım yağlı olan dyo adlı panel kapı boyası ise yetmiş liradır. Polisan x1 panel kapı boyasının parlaklığı uzun yıllar boyunca parlaklığını korumaktadır.

panel-kapi-boyasi-1

Polisan x1 panel kapı boyası daha şık, daha modern ve daha kaliteli görünmesini sağlar. Mobilyalara da oldukça uyum sağladığı için panel kapılar üzerinde harika görünür. Polisan x1 panel kapı boyası içeriği su bazlı olduğundan dolayı zemine de çok kolay kaplanır. Bu boya çok fazla iz bırakmaz ve fırça bile kullandıkça asla iz ve darbeler belli olmaz. Özel olarak boya püskürtme mekanizmaları kullanıldığı zaman daha şık görüntü vermektedir. Aynı zaman da boyanın üzerine tekrar boya sürmeye de gerek kalmayacaktır. Boyama tekniklerine gelecek olursak bir önceki kapı renginiz açıksa o zaman üzerine daha kolay boyama yapılır. Ancak ahşap kapının üzerine yapılacaksa o zaman bunun için zımpara da gerekebilir.

panel-kapi-boyasi-2

Bir önceki kapı boyası koyu renkli ise ve açık renge dönüştürmek istiyorsanız bu gerçekten de zor olabilir ve bunu her boya yapmaz. Bu yüzen de x1 panel boyaları seçmeniz gerekir. Kesinlikle kapılar sökülmeden boyama yapılır. Çoğu boyalar için de yağlı bazda olduğundan dolayı izler zor çıkar. Bundan dolayı kapınızı sökerek atölyede boyanması daha uygundur. Böylece izler görünmez ve daha iyi boyanır.

Author

Share