Pancarın Diyete Yararı Nasıldır | Hanımların Dünyası

loading...

Pancarın Diyete Yararı Nasıldır

Pancarın Diyete Yararı Nasıldır

Pancarın Diyete Yararı Nasıldır

 

pancarin-diyete-yarari-nasildir

Pancar birçok vitamin ve mineraller açısından zengin sağlıklı bir sebzedir. Kolayca sindirilir. Karaciğer uyarır ve sindirimi hızlandırır. Çünkü pancar vücudun detoksifikasyon’u için idealdir. Pancarın 100 gramında sadece 36 kalori vardır. Bu nedenle diyetlerde idealdir. Pancar, bağışıklık sitemini geliştirir. Anemi ve aşırı kilo ile başa çıkmaya yardımcı olur. Düşük kalorili bir sebzedir.

Bu tür potasyum, fosfor, kalsiyum, magnezyum, manganez, demir, bakır, selenyum, iyot içeriği ile antioksidan ve mineral açısından zengindir. B vitamini grubunda bulunan pancar en önemli folik asittir. Vitamin C içeren pancar; kırmızı bitki pigmenti içeriği ile kan basıncını ayarlayabilir. Pancar ile diyet 10 gün sürer. Bu süre en idealidir. Pancar, havuç ve portakal suyunu karıştırıp 10 gün içinde tüketin. Günde iki kez bu suyu içebilirsiniz. Öğle ve akşam yemeğinden 20 dakika önce içilmelidir.

Diyet suyunun içeriğinde: 1 pancar, 2 havuç, 1 portakal suyu karıştırılır. Diyet Menüsü ise 3 öğünden oluşur. Sabah, taze salata olacak şekilde limon suyu, pancar ve havuç karıştırılır. Öğle biftek ya da ızgara balık olabilir. Akşam yemeği buharda pişirilmiş bir porsiyon sebze; yanında ise ızgara balık olabilir. Tatlı, makarna ve alkol gibi besinlerden uzak durulmalıdır. Bu suyun yanında her gün yeterli miktarda su içmek gerekiyor. Bu diyet sayesinde, 10 günde 5 kg verilebilir.

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb