Ovulasyon Testi

Author

Categories

Share

Ovulasyon Testi

Ovulasyon testinin diğer adı yumurtlama testidir. Ovulasyon testi her ay adet döneminde olan bayanların on dördüncü gününden itibaren yapılması gerekmektedir. Bundan kesinlikle emin olabilirsiniz. Bayanlar gebelik testini nasıl ki evde kendi kendilerine yapıyorlarsa ovulasyon testini de bayanlar evlerinde yine kendi, kendilerine yapabilirler. Ovulasyon testi yumurtlama günlerini belirtmektedir. Bayanlar yumurtlama günlerini belirleyerek aynı zaman da yumurtlama günlerinde hamile kalabilme ihtimallerinin yüksek olduğunu gösterir. Bundan hiç şüpheniz olmasın. Bayanlar ovulasyon testi sayesinde yumurtlama günlerini belirleyerek bu belirlenen günlerde ilişkiye girebilirler. Ovulasyon testi yalnızca idrar yoluyla yapılmaktadır. Ovulasyon testi adet dönemine yakın yapmalısınız. Yani adet günleriniz bittikten bir gün sonra yapmaya başlayabilirsiniz. Ovulasyon testi sadece bir kullanımlıktır. Bunu sakın unutmayınız. Ama bayanların bilmesi gereken en önemli bilgilerden biri de adet dönemleri her ay düzensiz olan bayanlar ovulasyon testi yaptıkları zaman yumurtlama dönemleri pek tahmin edilemez. Bundan dolayı da ovulasyon testi yapmak için her ay adet günlerinizin düzenli olması şarttır. Adet günleri ayın otuz beşinci gününde başlıyorsa o zaman ovulasyon testini on dokuzuncu gün yapmalıdırlar. Ovulasyon testi markalarına göre kullanımı değişmektedir.

ovulasyon-testi

Bazı ovulasyon testleri küçük kabın içerisine idrar yaparak ince bir çubuk yardımıyla idrara batırılıp beklemektedir. Uygulanması gerektiği gibi kurallara uyarak ovulasyon testini yapmalısınız. Ovulasyon testini uygulayacağınız zaman mutlaka detaylarına kadar incelemelisiniz. Başka bir ovulasyon testinin nasıl yapılacağını sorarsanız idrar yaparken idrar çubuğuna idrar yapılmaktadır. Ovulasyon testinin nasıl yapıldığını mutlaka okumanız gerekir. Bazen ovulasyon testleri yanılttığı söylenmektedir. Bunun nedeni de kullanmış olduğunuz ilaçlı iğnelerden olmaktadır. Ovulasyon testi uygulayacağınız zaman asla ilaç ve uygulayacağınız zaman asla ilaç ve iğne kullanmamalısınız. Aksine ovulasyoon testiniz yanlış olarak negatif sonuç verebilir. Aynı zamanda ovulasyon testini yapacağınız gün çok fazla sıvı tüketmelisiniz. Ovulasyon testi tek çizgi çıktığı zaman olumsuz ama çift çizgi çıktığı zaman olumlu olduğunu gösterir. Yanı ovulasyon testi sonucunda LH artışı saptanmaktadır. Bundan dolayı da yirmi dört ile otuz sekiz saate kadar yumurtlama hücresi en fazla yirmi dört canlı kalır. Sperm hücresi ise en fazla üç gün canlı kalır.

Bayanlar yumurtlama günlerinde ilişki yaşamadıkları zaman yine gebelik oluşma ihtimali vardır. Mesela ayın onunda yumurtlama dönemi olan bir bayan ayın sekizinde ilişkiye girerse hamile kalabilme olasılığı için yüksek olacağını söyleyebiliriz. Diğer kalan günlerde ise bayanların hamile kalabilmeleri imkansız görünmektedir. Ovulasyon testleri asla korunma yöntemi olarak kullanılmaması gerekmektedir. Yumurta ve sperm canlı kalabilme süreleri değişkenlik gösterebilir. Bu yöntemlerle hamilelikten korunmak olamaz. Ovulasyon testini bayanlar gebe kalma şanslarını arttırmaya yardımcı olmaktadır. Ovulasyon test sonuçlarına göre bayanlar ilişkiye girmesi gerekir. Bayanlar yumurtlama günlerini de tespit etmiş olurlar. Ovulasyon testini uyguladıktan sonra tam beş dakika boyunca beklemelisiniz. Ovulasyon test sonucunda eğer pozitif sonuç verilirse o zaman yirmi dört saat içerisinde ilişkiye girmelisiniz. Daha sonra kesinlikle gebe kalmanız yüksek derecede olacaktır.

Yalnız ovulasyon testi uygulayacağınız gün hormon ilacı kullanmamalısınız. Yoksa ovulasyon testiniz yanlış sonuçlar verebilir. Eğer antibiyotik ve hormon ilaçlarını her gün kullanmanız gerekiyorsa o zaman mutlaka doktorunuza ovulasyon testi uygulamak için danışmalısınız. Ovulasyon testi uygulamaya başlamadan önce talimatını okumalısınız. Tarihi geçmiş olan ovulasyon testlerini kesinlikle kullanmayınız. Ovulasyon testleri için istenilen damla miktarı kadar damlatmalısınız. Eczaneden aldığınız ovulasyon testinin paketini açar açmaz kullanınız. Ayrıca ovulasyon testi kullanmadan önce sigara ve alkol kullanmamalısınız. Gün içinde alkol hiç tüketmemelisiniz. Sigarayı ise gün içinde bir ya da iki defadan fazla içmemelisiniz. Ovulasyon testini eczane dışında internet sitelerinde de satılmaktadır. Eczanedeki fiyatı ile internet sitelerinde fiyatları aynı olmaktadır. Ovulasyon testi sayesinde hamile kalamayan bayanlar ovulasyon testi ile hamile kalmayı başarmıştır. Ovulasyon testini kullanan bayanlar doğru sonuç almış ve çok memnun kalmışlardır. Ovulasyon testinin eczanedeki fiyatı değişir. Otuz adet ovulasyon testinin fiyatı yirmi liradır. Kargo ise ücretsizdir. Elli adet ovulasyon testi ise otuz liradır. Eğer daha az adet ovulasyon testi almak isterseniz on sekiz adet ovulasyon testi alabilirsiniz. On sekiz adet ovulasyon testinin fiyatı ise on beş liradır.

Author

Share