Ortodonti Fiyatları | Hanımların Dünyası

loading...

Ortodonti Fiyatları

Ortodonti Fiyatları

Ortodonti Fiyatları

Küçük büyük herkesin en dikkat ettiği şeylerden birisi de dişleri olsa gerek. Yemek yerken veya gülerken en çok rol oynayan dişlerimizdir. Fakat dişlerimiz çarpık ise iç içe girmiş bir hal almışlar ise ve ya çene aralıkları fazla ise bir diş doktoruna görünebilir ve dişlerinizin sağlıklı bir şekilde olmasını sağlayabilirsiniz. Ortodonti Fiyatları hakkında biraz bilgi vermek gerekirse tamamen sizin diş yapınızla orantılı bir fiyat listesi çıkarılmaktadır. Eğer dişleriniz de az bir bozukluk var ise ya da birkaçı bozuk ise hem fiyat hem de zaman açısından az olacaktır. Fakat tamamına yakın bir bozukluk var ise biraz daha pahalı olacaktır. Fiyatlar hakkında daha fazla bilgi vermek gerekirse en düşük 2.500 ila 6.000 arasında değişmekte. Ama bu rakamlar tamamen genel bir sonuç olduğu için sizin diş yapınızla pek bir alakası olmaz. Bu yüzden en yakın ortodonti doktoruna yani diş doktoruna başvurup dişlerinizin ne kadar fiyata ve ne kadar sürede tamamen düzelmesi gerektiğini öğrenebilirsiniz. Bize gelen en çok sorulardan bir diğeri ise çocuğumun ortodonti doktoruna gitmesi gerektiğini nasıl anlarım sorusu. Detaylı bir şekilde açıklamak gerekirse yeni doğmuş bir bebek dişleri çıkmaya başlamasının ardından dişleri tamamen çıktıktan sonraki birkaç yıl içinde düzelmez ise çok fazla geçmeden bir doktora gözükmesinde fayda olabilir. Doğuştan gelmekte olan ya da sonradan bir kaza sonucu veya kendiliğinden dişlerde yamulmalar olabiliyor. Buna Ortodonti deniliyor.

Ortodonti yaptırmak isteyenler ise ilk olarak bir doktor eşliğinde muayne olmaları gerekiyor. Ve bunun sonucunda Ortodonti Fiyatları hakkında bir kısım bilgiye sahip oluna biliniyor. Ortodonti Fiyatları en düşük 2500 Tl ile 6000 Tl arasında değişebiliyor. Tabi doktorun sizi muayne etmesinin ardından bu fiyat hem çıkabilir hem de düşebilir. Sıkça sorulan sorulardan biri ise dişlerim düzelir mi sorusu. Bu sorunun cevabına gelecek olursak dişleriniz ilk halinden sonra ciddi düzelmeler gösterebiliyor. Bu düzelmelerin sonucuna evde aynanız karşısında bile şahit olabiliyorsunuz. Diğer bir soruya gelecek olursak bu sürecin kaç yıl aldığı hakkında olabiliyor. Ortodonti genel olarak 1.5 yıl ile 2 yıl arasında değişmekte. Ama tam düzelme sizin diş katmanlarının ve diş etlerinizin yapısı ile de büyük ölçüde alakalı olduğu için bu süreç aslında size de bağlı olabiliyor. Çapraşık dişlerin ağız sağlığı için büyük bir tehdit oluşturduğunu söylememize gerek yoktur umarım. Ve çapraşık dişleri fırçalama da bile dişlerin her kısmına ulaşılamıyor hatta gülmeniz bile bir eziyet halini alabiliyorken bile ve bu etkiler sonucunda Ortodonti tedavi edilmeyi mecbur kılan bir etmen halini alıyor. Hastanelerde özel olarak muayne olabilir ve fiyat konusunda ne kadar bir fiyat tutacağını daha detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Dişlerimiz en önemli varlıklarımızdan birisi aslında yemek yerken konuşurken hatta gülerken bile onları kullanırız. Fakat onların sağlığı ve güzel görünmesi de bizim için oldukça önemli olabilir. Daha çok çocukların 7 ila 12 yaşları arasında belirtiler gösteren ortodonti sizin için kalıcı bir hal almaktan çıkıyor. En yakın bir diş doktoruna giderek bunun geçiş süreci için ilk adımı atmış olursunuz. Uygun Ortodonti Fiyatları hakkında konuşmaya başlarsak tamamen sizin dişleriniz ile alakalı bir durum. Sizin dişlerinizin çarpışıklık seviyesi ya da çeneniz ile aralıklı olması konusunda tamamen değişebilen fiyatlar ve süreç işlemekte. Uygun Ortodonti Fiyatları konusunda size yardımcı olmak amaçlı genel bir fiyat söylemek gerekirse 2.500 ila 6.000 Tl arasında değişmekte. Ama bu üstte de belirttiğimiz gibi tamamen sizin dişleriniz ile alakalı olan bir durum. Peki bu ortodonti tedavi süreci ne kadar sürecek diye soracak olursanız yine tamamen dişlerinize bağlı diyerek ortalama 1.5 ila 2 yıl arasında değişebilir diyebiliyoruz. En uygun fiyat ve süreç için size yardımcı olmaları için en yakın bir diş doktoruna gidebilirsiniz. Sizin dişleriniz için en doğru ve net bir bilgiye orada ulaşabilirsiniz.

Dişlerinizin çarpışık olduğunun farkına geç varmış olabilirsiniz ya da başka sebeplerden ötürü yaşınız ilerlemesi sonucu çarpışık dişlerinizin farkına vardınız. Her yaşta düzeltilebilecek bir uygulama sayesinde sizin dişlerinizi düzeltmek istemeniz yeterli. Diş bozukluklarının giderilmesine yardımcı olan ortodonti hekimleri sizin dişlerinizi onarmakla kalmıyor size sağlıklı bir ağız ve diş eti de kazandırmayı amaçlıyor. Genelde 7 ve 12 yaş arasında ki çocuklarda belli olmaya başlanan diş bozuklukları hemen düzeltilmeye başlanabilir ya da sonraki yıllarda da düzeltilmesi sağlanabilir. Ortodonti Fiyatları İstanbul ili hakkında bilgi vermek gerekirse ortalama 2.500 TL ile 6.000 TL arasında değişebilmekte. Fakat bu fiyat sizin dişinizin durumuna göre de çok fazla fiyat farkı oluşabilmekte. O yüzden en doğru sonuç için en yakın ortodonti uzmanına görünmenizde fayda var. Peki dişlerime tedavi için başladım fakat bu süreç ne kadar devam eder yani kaç yıl sürer diye soracak olursanız. Genel olarak 1.5 ila 2 yıl arasında değişen bu süreç sizin dişlerinizin durumuna göre de değişiklik gösterebilir. Bu rakamlar sadece ortalama oldukları için kesin bir sonuç ve çözüm verememekte. Fiyatlardaki değişkenlik diş yapısı ile orantılıdır. Net fiyat hakkında bilgi alınması için uzmanlara görünmekte fayda vardır.

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

BENZER YAZILAR

Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Henüz hiç yorum yapılmadı.

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb