Örgü Bebek Yelek Modelleri | Hanımların Dünyası

loading...

Örgü Bebek Yelek Modelleri

Örgü Bebek Yelek Modelleri

Örgü Bebek Yelek Modelleri

 

 

Kış aylarının gelmeye başladığı şu günlerde el işlerinde marifetli bayanların kendin yap bölümümüzde örgü bebek yelek modelleri arayışına girdiğinin farkındayız. Biz de bu ihtiyaca cevap verebilmek için annelerimize birbirinden güzel örnek ve modelleri karşınıza getiriyoruz. Sizlere muhteşem fikirler verecek olan bu modelleri kullanarak şık ve şirin yelekler oluşturabilirsiniz. Ayrıca bebeğinizin kış aylarında soğuktan korunmasını sağlayabilirsiniz. Örnekli bebek yelek modelleri Pirinç örneğinden saç örgüsüne, kesme şekerlerden patlak kahvelere bebekler için uygun birçok örnek arasından birine karar vererek şık yelekler oluşturabilirsiniz. Yapacağınız örgü bebek yelek modelleri için örnek seçiminizde çok fazla ağır örnekler tercih etmemeye, renk seçiminizde ise açık tonlar kullanmanızı tavsiye ederiz.

Ördüğünüz yeleğe birbirinden şirin düğmeler dikerek şıklığına şıklık katmayı da unutmayın. İşlemeli bebek yelek modelleri Bebek yeleği öreceklerin her ne kadar aklına doğrudan örnekli modeller gelse de aslında düz örgülerle de harika yelekler yapılabilmektedir. Dümdüz ördüğünüz bir yeleğin üzerine renkli iplik ya da kurdelelerle istediğiniz figürü işleyebilirsiniz. Karşınıza çıkan görüntü karşısında sizde yaptığınız işe hayran kalacaksınız. Erkekler için cepken tarzı yelek modelleri Erkek bebeklerin takım elbiselerinin içine ya da gömlek giydirdiğinizde üzerine cepken tarzında yelekleri tercih etmek çok şirin olmaktadır. Özellikle küçük bey kombinleri için bu etek kısımları sivri şekilde örülen modeller ısırmalık bebekler yaratmaktadır.

Eğlenceli örgü bebek yelek modelleri ve kombinler için bu modellerin farklı tiplerini internet araştırmalarınızda görebilirsiniz. Aplikeli yelek modelleri Hem kız hem de erkek modeller için kumaş aplikelerinin olduğu modeller özellikle 2018 sonbahar- kış sezonunda oldukça revaçta olmuştur. Örnekli ya da düz bir şekilde örülen modelli yeleklere uygun çeşitli kumaş ya da yine örgü aplikeler dikilerek süslenmektedir. Kız bebekler için kelebek ve çeşitli hayvan figürü aplikeleri kullanılırken, erkek bebekler için daha çok araba, gemi ve yine hayvan figürü aplikeleri uygulanmaktadır. Aplikeler aynı şekilde düğme ve kurdelelerle de süslenmektedir.

Görüldüğü gibi örme teknikleri, kullanılan malzeme ve çeşitli teknikler nedeniyle çok farklı bebek yeleği modelleri yapılabilmektedir. Ortaya çıkacak modeller biraz da sizin yaratıcılığınıza bağlıdır. Çok farklı materyaller kullanılabilmekle birlikte, kullanılacak süslemelerin sivri, kesici, delici ya da bebeğiniz kopardığında yutma tehlikesi olmayan ürünlerden seçilmesi hayati önem taşımaktadır. Bu nedenle sadece moda ve süs olarak değil, fonksiyonellik ve güvenlik açısından da düşünülerek farklı tasarımlar oluşturulmalıdır.

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb