Örgü Bebek Battaniyesi Modelleri

Author

Categories

Share

Bebek battaniyesi modelleri hazır alınabileceği gibi kendinizde evde istediğiniz renk ipler ile örebilirsiniz. Özellikle bebeğiniz büyüdüğünde de bu benim bebeklik battaniyem demesini istediğiniz bir hatıra olması için mutlaka kendi elleriniz ile örgü battaniye örmelisiniz.

Örgü battaniye yapımı için çok zor modellere gerek yok. İstediğin renkte ki ipliklerden sadece düz bir dantel yapar gibi tığ ile battaniye örebilirsiniz. Battaniye için şiş yerine kalın tığ ile, tığ örgüsü yapmanızı tavsiye ederim nedeni ise tığ işi battaniye modellerinin daha sıcak tuttuğudur.

Tığ işi ile ördüğünüz battaniye şiş ile örmeye göre yıkandığında daha az küçülecektir hatta hiç küçülmeyebilir. Tığ ile ördüğünüz bebek battaniyesinin arka yüzü olarak belirlediğiniz bölüme battaniyenin renkleri ile uyumlu ve uyumlu ölçülerde kumaştan astar yapabilirsiniz. Bu astar hem battaniyenin arkasında ki iplik çıkıntılarını göstermeyecektir hemde yün kısımından bebeğin terlemesini istemiyorsanız çarşaf kısmı ile bebeği örtebileceğiniz alternatif olacaktır.

Eğer sizde bebeğinize bir çocukluk hatırası bırakmak için battaniye örmeye karar verdiyseniz içeriğimiz’de yer alan galeride basit örgü battaniye modelleri ve renk çeşitlerini inceleyebilirsiniz.

Author

Share