Ombre Nasıl Yapılır | Hanımların Dünyası

loading...

Ombre Nasıl Yapılır

Ombre Nasıl Yapılır

Kıyafetlerle başlayan ombre trendi daha sonra saçlara geçmişti. Şimdililerde ruj sürerken, eyeliner çekerken, tırnaklara oje sürerken bile ombre yapılır hale geldi. Siz de ombre yaptırmayı düşünüyorsanız ilk olarak yazımıza göz gezdirmeniz faydalı olabilir. Sizler için ombre nasıl yapılır, ombre çeşitleri nelerdir bunları araştırdık.

Ombre kısaca koyu renkten açık renge tonları yavaşça açarak geçmek anlamında kullanılıyor. Ülkemizde daha çok koyu renk saçın açık sarıya doğru yavaşça açılması olarak uygulansa da tüm renklerle yapmak mümkün.

Ombre uygulamasını evde siz de yapabilirsiniz. Bunun için özel yapılmış saç boyaları mevcut. Ancak bazı kuaförlerin bile tam anlamıyla istenileni veremediğini belirtmeden geçmeyelim. Sonuçta başarısız olursanız dip boyası fazlasıyla geçmiş bir saç görünümüne de bürünebilirsiniz. “Hanımların Dünyası” olarak tavsiyemiz yapılmış örneklerini görüp beğendiğiniz, iyi bir kuaförde yaptırmanız olacaktır.

Yumuşak Geçişli Ombre

Yumuşak Geçişli Ombre

Doğala en yakın görünen ombre türü bu bizce. Yumuşak geçişlerle saç açık tonlara doğru boyanıyor. Sarı renk kullanılmışsa ışıltılı bir röfle yaptırmış gibi görünüyor aynı zamanda.

Sert Geçişli Ombre

Sert Geçişli Ombre

Keskin hamlelere sahip olan bu ombre çeşidi dikkatlice yapılmazsa dip boyasını unutmuş imajı verebilir. Aman dikkat, bizden söylemesi!

Alternatif Renklerde Ombre

Alternatif Renklerde Ombre

Bizde daha çok sarı ve tonlarında ombre yapılmasına rağmen açık tonlara sahip tüm renklerle yapılabilir. Hatta iyi uygulandığında farklı renkler sarıyla yapılan ombreden daha iyi de durabiliyorlar. Seçim sizin.

Ters Ombre

Ters Ombre

Bu model de açık renklere sahip bayanlar için düşünülmüş. Tam ters işlem yapılıyor. Yani koyudan açığa değil de açıktan koyuya doğru gidiliyor. Açık renk saçlarınız varsa siz de ombre yapabilirsiniz.

Yazımıza beğendiğimiz ombre saç modelleri ile son veriyoruz. Ombre yaptırmadan önce galerimizi inceleyip kendinize göre bir omre modeli seçmeniz faydalı olabilir.

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb