Ombre, Gölgeli Saç Modelleri ve Yapımı | Hanımların Dünyası

loading...

Ombre, Gölgeli Saç Modelleri ve Yapımı

Ombre, Gölgeli Saç Modelleri ve Yapımı

Ombre saç modelleri aslında balyaj yapılarak elde edilen gölgeli saç modelleri olarak’da tabir edebilirsiniz. Son günlerde bir çok ünlü tarafından da tercih edilen ombre / gölgeli saç modelleri güzel yapıldığında oldukça şık duruyor.

Ombre saç modelleri aslında göründüğü kadar zor değil evde de kendiniz yapabilirsiniz. Sadece saçınızın güncel ana rengi ile gölge olarak uygulanacak rengin birbirine uyumlu olması gerekiyor.

Ombre, Gölgeli Saç Modeli nasıl yapılır?

Ombre saç modeli eğer saçınız uzunsa basit bir şekilde yapabilirsiniz. Öncelikle saçınızı iki kuyruk yapacakmış gibi ortadan ikiye ayırın iki elinizle sağ ve sol yanınızda iki tane kuyruk tutun. İki kuyruğu’da ombre saç uygulamasını yapacağınız yükseklikte bir lastik ile bağlayın. Daha sonra karıştırdığınız boya ve orieli taktığınız lastiklere kadar saçınıza iyice sürün. her iki kuyruğuda belirttiğiniz boyuta kadar boyadıktan sonra beklemeye koyulun. Saç rengi istediğiniz tona ulaştıktan sonra saçınızı yıkayın ve kurutun. İlk günlerde ombrenin bittiği nokta çok keskin görünür ama yıkadıkça boya gerçek rengini alacaktır ve yapay görünüm ortadan kalkacaktır.

Evde balyaj - gölge- ombre saç modeli yapımı

 

Ombre / Gölgeli Saç Modelleri

 

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

BENZER YAZILAR

Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Henüz hiç yorum yapılmadı.

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb