Ölüdeniz (Fethiye) Plaj ve Koyları | Hanımların Dünyası

loading...

Ölüdeniz (Fethiye) Plaj ve Koyları

Ölüdeniz (Fethiye) Plaj ve Koyları

Fethiye, yaz aylarında en gözde tatil yerlerinden biridir. Tertemiz ve turkuaz rengi oluşuyla dikkat çeken Fethiye hem Türk hem de yabancı binlerce tatilciyi ağırlamaktadır. Birçok güzelliği bünyesinde barındıran bu yerleşim ve tatil ilçesi koyları ile dikkat çekmektedir.


Ölü Deniz
Fethiye Ölüdeniz PlajıFethiye’nin diğer ismi ve sembolü olan Ölüdeniz, akla gelen ilk plajdır. Tertemiz, durgun ve incecik bir kuma sahip sahili ile Ölüdeniz plajı Fethiye’nin gözbebeğidir. Aynı zamanda bölgenin en renkli plajıdır.


Kıdrak Plajı
Kıdrak Plajı FethiyeBu plaj Ölüdeniz’e yaklaşık 4 km uzaklıktadır. Fethiye’nin diğer plajlarına göre daha sakin bir yerdir. Kumsalın hemen arkasında bulunan ağaçlar sayesinde doğanın deniz ile birleştiği bir güzelliktir. Sakin ve sessiz bir gün için ideal plajlardan biridir.


 

Gemiler Koyu
Gemiler Koyu FethiyeTam bir doğa harikası olan bu koy Gemile Adası’nın karşısında bulunmaktadır. Vadinin hemen bitiminde bulunan koy Gemile Koyu olarak da bilinmektedir.


Kelebekler Vadisi
Fethiye’nin en çok tanınan plajlarından biridir. Yabancı turistlerin deyimiyle Butterfly Valley yani Kelebekler Vadisi yılın her döneminde ziyaretçi almaktadır. Ziyaretçiler burada genellikle kamp kurmaktadır.


Günlüklü Plajı
Günlüklü Plajı Fethiye MuğlaFethiye’nin en çok bilinen plajlarından biri de Günlüklü Plajıdır. Günlüklü Plajının özelliği dünya çapında az sayıda yetişen günlük ağaçların bu bölgede yetişmesidir. Buraya gelen ziyaretçiler daha çok karavan kampları kurmaktadır.

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

BENZER YAZILAR

Yorum Yaz

500 karakter kaldı

ilkay Şahinbaş diyor ki; 31 Ekim 2015 - 13:44
Tfyurt 2015-10-31 12:54:00
Yunanistan ın bilmem ne adasının fotosunu kelebekler vadisi diye koymuşsunuz..

Değiştirdik.

CEVAPLA
Tfyurt diyor ki; 31 Ekim 2015 - 12:54

Yunanistan ın bilmem ne adasının fotosunu kelebekler vadisi diye koymuşsunuz..

CEVAPLA
1

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb