Ölüdeniz Babadağ, bol heyecanlı bir deneyim

Author

Categories

Share

Fethiye Ölüdeniz’de tatil yapmayı planlıyorsanız mutlaka Babadağ ziyaretinde bulunmalısınız. Bilindiği üzere Ölüdeniz, yamaç paraşütü ile ünlü. Eğer yamaç paraşütü yapmayı düşünüyorsanız zaten Babadağ zirveye çıkacak hatta buradan kendinizi boşluğa bırakacaksınız. Ancak, yamaç paraşütü yapmak istemiyorsanız bile Babadağ’a gidebileceğinizi unutmayın.

Babadağ yolları!

Babadağ yollarının çok güvenli ve sağlam olduğunu söyleyemeyiz… Orman içinde bol uçurumlu, daracık yollarda 15 km kadar gitmeniz gerekiyor. Bu yolun büyük bir bölümü stabilize ama zirveye yaklaştığınızda kilit taşlar ile döşenmiş bir yol çıkıyor ve derin bir nefes almış oluyorsunuz.

Babadağ Zirve…

Babadağ zirveye ulaştığınızda içinizi büyük bir heyecan kaplayacak. Hele ki bulutlu bir havada çıktıysanız, pamuk gibi bulutların etrafınızda dans ettiğini görünce duygularınız daha bir artacak. Bulutlu havada Babadağ keyfi bambaşka oluyor. Bulutların üzerine çıktığınızı ve bulutların sizin altınızda kaldığını düşünün. Yani bulutlara bakmak için başınızı kaldırmak gerekmiyor tam aksine dağın aşağısına bakmalısınız.

Zirve Cafe

Babadağ zirveye ulaştığınızda derin bir sessizliğin hakim olduğunu fark edeceksiniz. Şehir sesi, yaşam belirtisi, hiçbir şey yok tamamen Dünya ile bağınız kopmuş gibi hissedebilirsiniz. Babadağ zirveye yamaç paraşütü yapmak için değilde ziyaret amaçlı gittiyseniz, mutlaka Zirve cafe’de kahvenizi yudumlarken Dünya’ya yukarıdan bakma keyfini yaşamalısınız.

Author

Share