Okul Sütü Projesi ile 50 Öğrenci Zehirlendi | Hanımların Dünyası

loading...

Okul Sütü Projesi ile 50 Öğrenci Zehirlendi

Okul Sütü Projesi ile 50 Öğrenci Zehirlendi

Okul sütü projesi skandalla başladı

DİYARBAKIR’da Milli Eğitim Bakanlığı ile Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın projesi kapsamında okullara bugün dağıtımına başlanan sütten içen 50 öğrenci rahatsızlanarak hastaneye kaldırıldı.

Yurt genelinde bugün başlatılan “okul sütü projesi” kapsamında Diyarbakır’da bir okulda dağıtılan sütler iddiaya göre 50’ye yakın öğrencinin zehirlenmesine neden oldu.

Zehirlenme olayının yaşandığı Hürriyet İlköğretim Okulu’na çok sayıda ambulans sevk edildi. Öğrenciler, sağlık ekipleri tarafından yapılan ilk müdahalenin ardından hastaneye kaldırıldı.

Dinçer, Diyarbakır’da dağıtılan sütten bazı öğrencilerin zehirlendiği yönündeki iddiaların üzerine “Sütü daha bugün dağıttık” diye konuştu.

SİVAS’TA DA 60 ÖĞRENCİ ZEHİRLENDİ

Sivas kent merkezinde bulunan 75. Yıl İlköğertim Okulu’nda, Milli Eğitim Bakanlığı ile Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın projesi kapsamında 5. sınıf öğrencilerilerine kadar süt dağıtımı yapıldı. Proje kapsamında süt dağıtımının ilk gününde öğrenciler karın ağrısı, mide bulantısı ve baş dönmesi şikayetleri ile hastanelere kaldırıldı.

Çocuklarının zehirlendiğini duyan aileler panik içinde okula giderek bilgi almaya çalıştı. Sütten zehirlendiği belirtilen yaklaşık 60 öğrencinin tedavilerine Sivas kent merkezindeki 3 hastanede devam ediliyor.Aynı zamanda Sivas’ın İmranlı ilçesinde de dağıtılan öğrencilerin sütten zehirlendiği ihbarının alındığı belirtildi.

KAYSERİ’DE VEKİLLER ÖĞRENCİLERE SÜT DAĞITTI

KAYSERİ’de ilköğretim okullarında süt dağıtımı törenle başladı. Düzenlenen törene katılan AKParti Kayseri milletvekilleri Ahmet Öksüzkaya, Yaşar Karayel ve İsmail Tamer de öğrencilere süt dağıttı. Melikgazi İlçesi Köşk Mahallesi’nde Erbosan İlköğretim Okulu’nda düzenlenen süt dağıtım törenine, Kayseri Vali Yardımcısı Halil İbrahim Çomaktekin, AK Parti Kayseri milletvekilleri Ahmet Öksüzkaya, Yaşar Karayel ve İsmail Tamer ile Milli Eğitim Müdürü İbrahim Ceylan, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Aydın Çalışkan, Sağlık Müdürü Ahmet Öksüzkaya, İçanadolu veGüneydoğu bölgelerinin süt ihalesini kazanan firmalardan olan Gülsan Gıda Sanayi A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Güldüoğlu katıldı.

Vali Yardımcısı Halil İbrahim Çomaktekin, Kayseri’de 512 okulda 121 bin 335 öğrenciye haftanın 5 günü süt dağıtılacağını söyledi. AK Parti Kayseri Milletvekili Ahmet Öksuzkaya’da hükümet olarak gençlerin ve çocukların eğitimine büyük önem verdiklerini belirterek, ”Önce okullarda ücretsiz kitap dağıtımı yapıldı. Daha sonra tablet bilgisayar dağıtımına başladık. Şimdi de Türkiyegenelinde okullarda süt dağıtımı yapılıyor. Çocuklarımızın eğitimi kadar sağlıklı beslenmesi de bizim için çok önemli. Çocuklarımız süt içsin, sağlıklı beslensin. Süt üreticimizin de ürünleri değer kazansın istiyoruz. Türkiye genelinde 32 bin 574 okulda 7 milyon 200 bin öğrencimize her gün süt dağıtılacak” diye konuştu. Konuşmalardan sonra öğrencilere sınıflarında süt dağıtımı yapıldı. AK Parti’li milletvekilleri de öğrencilere süt dağıtıp, onlarla sohbet etti.

 

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb