Oksidan Nedir | Hanımların Dünyası

loading...

Oksidan Nedir

Oksidan Nedir

Oksidan Nedir?

Yaz mevsiminin gelmesiyle birlikte düğün ve tatil sezonu da açıldı. Özellikle hanımlar tam da bu dönemde güzellikleriyle daha da ön planda olmak için büyük bir çaba içindedirler. Aslında bu durum kadın olmanın en tatlı yanlarından biridir. Farklı boylardaki saçlarıyla oynamayı seven bayanların önceliği tatil sonrası bronz tenlerine yakışacak ışıltılı saç renklerini tercih etmeleri. O anki ruh hallerine göre sadece saç uçlarının renginin açılması veya tüm saçın renginin değişmesini sağlamak kendi tercihlerine kalmaktadır. Saç renginin açılması için farklı yöntemler kullanılmaktadır. Ancak bu yöntemlerin en sık tercih edileni oksidan içeren kremler kullanarak saç renginin açılmasıdır.

Peki, oksidan nedir? Hemen kısaca bahsedelim. Oksidan, aslında saç boyamak için kullanılan kremlerden biridir. Oksidanın öncelikli olarak tercih edilmesinin sebebi, peroksit maddesine nazaran cilde daha az zarar vermesidir. Ayrıca oksidan krem kullanıldığında saç boyasının kıvamının arttırılması da sağlanmaktadır. Bu nedenle saç boyama işlemi için en fazla oksidan kremler kullanılır. Oksidan nedir? Piyasada bulunan oksidan krem çeşitlerine baktığımızda 4 çeşit oksidan krem bulunduğunu görürüz. Bunlar; 10.20.30 ve 40 volümlük oksidan kremlerdir. En düşük değere sahip olan 10 volümlük oksidan kremler genellikle saça cila yapmak için kullanılır ve açıcı özelliği çok azdır. 20 volümlük oksidan kremler ise, saç renginizi sadece bir ton açılmasını sağlar.

Eğer saç renginizin bir ton açılmasını istiyorsanız 20 volümlük oksidan kremleri kullanmalısınız. Saç renginiz açık tonlarda ise size tavsiyemiz saç tonunuzu 2-3 tona kadar açılmasını sağlayan 30 volümlük oksidan krem çeşididir. 40 volümlük oksidan kullanığınız takdirde ise, saç renginizi yaklaşık olarak 4-5 kata kadar açmanız mümkün. Bu nedenle öncelikle saç renginizi kaç tona kadar açmak istediğinize karar verip daha sonra uygun olan volümdeki oksidan kremi kullanmanızdır. Böylece ışıltılı ve farklı saç rengine ulaşabilirsiniz. Ancak bu işlemin uzmanlarca yapılması çok önemlidir. Yanlış volümde kullanılacak bir oksidan krem çeşidiyle istenmeyen sonuçları alabilirsiniz ve bazı durumlarda telafisi zor sonuçlarla karşılaşabilirsiniz.

Oksidan krem kullanırken dikkat etmeniz gereken bir diğer husus ise, saç açma işleminde önce saçınızı yıkamayın, kirli saça uygulayın. Bu şekilde daha iyi sonuç almış olursunuz. Ayrıca kullanacağınız oksidan krem markasının da güvenilir bir firma tarafından üretilmiş olmasına çok dikkat edin. Çünkü çok ucuz ve marka değeri olmayan ürünleri kullanmak istenmeyen sonuçları da beraberinde getirir. Bu arada oksidan krem kullanırken dikkat etmeniz gereken en önemli şeylerden biride, oksidan kremi saçınızda 30 dakikadan fazla tutmamalısınız. Aksi halde saçlarınızın yanma ihtimali ortaya çıkabilir.

loading...
Etiketler:

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb