Oje Sürme Tüyoları | Hanımların Dünyası

loading...

Oje Sürme Tüyoları

Oje Sürme Tüyoları

Oje Sürme Tüyoları

Oje sürme işi, birçok bayanın vazgeçemediği ancak dışarıdan görüldüğü kadar kolay olmayan, aslında eğlenceli bir iştir. Bu eğlenceli işi yaparken; daha pratik yoldan başarılı olmak istiyorsanız makalemizi okumanızı tavsiye ederiz. İşte oje sürerken dikkat edilmesi gerekenler;

Kolayca Oje Sürme Tüyoları

Vazgeçilmez bir güzellik eylemi olarak nitelendirilen oje sürmek, sanıldığı kadarda basit bir iş değildir. Bu sebeple bazı bayanlar bu işlemin kendileri için işkence olmasından şikayet etmektedir. Sizinle paylaşacağımız tüyoları uygulayarak sizde başarılı sonuçları kısa sürede alabilirsiniz. Kusursuz bir şekilde ojenizi sürebilmeniz için dikkat etmeniz gerekenler şunlardır;

3 Fırça Darbesiyle İşinizi Bitirin

Tırnaklarınıza oje sürerken 3 fırça darbesi ile tamamlamanız en doğru yol olacaktır. İlk hareket olarak oje fırçasını şişeye bandırın. Ojeyi, tırnağınızın uç kısmına sürün. Bu esnada dağılma görevini, ojenin kendisine bırakın. Çünkü kendisinin dağılması daha sağlıklı olacaktır. Fırçanın tek amacı vardır; oda, ojeye yol göstermektir. Tırnağınızın dip kısmından başlayarak fırçayı sola ve sağa doğru kaydırın.

Oje Sürerken Baz Kullanın

Baz kullanımı size, başta fazladan zaman harcamak gibi gözükebilir. Ancak baz kullanarak, ojenin yapışması için daha elverişli bir ortam hazırlamış olursunuz. Ayrıca baz kullanarak oje sürdüğünüzde, ojeleriniz tırnaklarınızda daha uzun süre kalır ve tırnaklarınızın renginin değişmesi de önlenmiş olunur. Bu esnada eski bir ruj fırçanızı, tırnaklarınızın kenar kısımlarında kalmış olan ojeyi düzeltmek için kullanabilirsiniz.

Herkes gibi sizinde, ojeyi tırnaklarınızdan bir miktar taşırmanız elbette doğaldır. Bu durumu düzeltmek için, oje sürme aşamasından daha dikkatli olmanız gerekmektedir. Eski bir ruj fırçanızı, aseton içine hafifçe bandırın ve çıkartın. Bu fırça ile tırnaklarınızın dışına taşmış olan kısımları temizleyin.

Beyaz Oje Sürmek İsterseniz

Bugün beyaz oje sürmenin tam zamanı olarak düşünüyorsanız; kullanacağınız beyaz ojenin kalın ve kaygan nitelikte olmasına dikkat etmelisiniz. Beyaz oje seçerken, fırçayı ojenin kapak kısmının altına sürerek test edin. Şayet sürdüğünüz oje ince bir katman olarak oluşuyorsa bu oje yeterli miktarda pigment içermemektedir. Bu yüzden bu gibi ojeleri satın almamanızı öneririz.

Tırnak Eti Yağı Sürün Ancak Oje Kurutucularından Kaçının

Tırnak eti yağı, tırnaklarınızın hemen nem kazanmasına sebep olur. Böylece tırnaklarınızın yanlış yerine ojeyi sürdüğünüzde, yağın kayganlığı sayesinde bozulma önleyecektir. Ayrıca tırnak eti yağı kullanarak, tırnaklarınızdaki ojenin daha taze görünmesini sağlamış olursunuz.

Oje kurutucu ürünlerinden kaçınmanızı önermemizin sebebi; bu tarz ürünlerin, tırnaklardaki suyu emerek tırnakların kurumasına ve zamanla yapısının bozulmasına sebep olmasıdır. Oje kurutucu gibi içerisinde birtakım kimyasallar bulunan ürünleri kullanmak yerine; ellerinizi ya da parmak uçlarınızı soğuk suyun altına tutmanız çok daha sağlıklı bir şekilde, ojeyi hızlı kurutma yöntemidir.

Ojenizi Sürerken ve Saklarken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Ojenizi tırnaklarınıza sürerken; hem hızlı kuruması hem de kolay bozulmasını önlemek için 2 kalın katman yerine 3 defa ince katman olacak şekilde sürün. Ojelerinizi muhafaza ettiğiniz yer; direkt güneş ışığı almamalı, sıcak ve nemli bir yer olmamalıdır. Örneğin imkanınız varsa ojenizi buzdolabınızda saklayabilirsiniz. Böylece ojenizin rengi ve kalınlığı bozulmadan muhafaza etmiş olursunuz.

Ojenizi tırnaklarınıza sürmeden önce kesinlikle sallamayın. Sallamak yerine dik konumda, ellerinizin arasında tutarak öne ve arkaya olacak şekilde avucunuzun içinde yuvarlayın. Böylece ojenizin içinde kabarcıkların oluşmasını engellemiş olursunuz.

Oje Sürme Tüyoları Resimleri

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

BENZER YAZILAR

Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Henüz hiç yorum yapılmadı.

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb