Oğlak Burcu Özellikleri

Author

Categories

Share

Gurubunuz : Toprak

Uğurlu gününüz : Cumartesi

Uğurlu sayınız : 8

Uğurlu taşınız : Lal

Uğurlu renkleriniz : Kurşuni, koyu kahverengi

Uğurlu çiçekleriniz : Kara gül, kadife çiçeği, kamelya

Uğurlu kokularınız : Kamelya, çam

Uğurlu müzik : Folk müziği

En belirgin özelliğiniz : İnat

En büyük emeliniz : Yükselmek

En büyük hatanız : Merak

En büyük arzunuz : Başa geçmek

Burcun karakteristik özellikleri

Geleceği ayrıntılı biçimde planlamaya çalışan Oğlak’lar bu özellikleri nedeniyle sık sık kuruntulara kapılarak depresyona girerler. İşleri ile aşırı meşgul olduklarından insanlarla zor ilişki kurarlar. Fakat hiçbir zaman kendilerini yalnız hissetmezler. Bu nedenle onları tanımlayan sözcük ‘Kullanırım’ dır. Oğlaklar ciddilikleri tutuculukları ve güçlü iradeleri ile tanımlanırlar. Çalışkanlıkları ile kolaylıkla başkalarının saygısını kazanırlar. Gerçek bir Oğlak’ın iki temel özelliği vardır. Güvenilirlik ve dürüstlük. Çok gelişmiş bir görev duyguları vardır. Bazen başkalarının başarısızlıklarını abartırlar. Oğlaklar arkadaşları ile ilgili çok iyi sırdaş olurlar para konusunda dikkatli olmalarına rağmen eli açık insanlardır. Geleneklere bağlı kişiler olduklarından duygusal özgürlüğü anlamakta güçlük çekerler. Bu nedenle kendilerinden yaşça küçük kişilerle bazen sürtüşmeleri olur. Bu özellikleri evlerine de yansır.

Oğlak-oğlak: Oğlak burcu arasında pek uyumlu bir ilişki olmaz. Çünkü her iki tip de bir çok ortak özelliğe sahiptir.

Oğlak-kova:Pek uyumlu bir ilişki olmaz. Oğlak insanı duygusal, düşünceli ve sabırlıdır.

Oğlak-balık: Oğlak insanı duygusal, düşünceli ve sabırlıdır. Bir kez sevdi mi yapmayacağı fedakarlık yoktur. Her konuda sevdiği kişiye destek olur. Yalnız utangaç bir mizacı olduğu için kendini ifade etmekte zorluk çekebilir.

Oğlak-ikizler: İkizler sevecen, dışa dönük, konuşkan ve zekidir. Oğlak ise duygusal, düşünceli ve sabırlıdır. Bir kez sevdi mi yapmayacağı fedakarlık yoktur.

Oğlak-koç: Zor bir ilişki yaşanabilir. Çünkü oğlak insanı zor ve iddialı bir tiptir.

Oğlak-boğa: Boğa sevecen ve ılımlı tavırlarıyla oğlak insanını etkisi altına alır. Her iki taraf da seksüel açıdan arzulu ve tutkuludur.

Oğlak-yengeç: İkisi de sadık ve evcimendir. Her iki taraf da arzulu ve tutkuludur, fakat yengecin özelikle oğlakın bu tarafını ortaya çıkarması ve onu desteklemesi gerekir.

Oğlak-aslan: Oğlak duygularını gizler ve dışarıya vurmak istemez. Çünkü ona göre bu zayıflık göstergesidir. Aslanın dışa dönük ve yerinde duramayan yapısına ayak uydurmakta güçlük çekecektir.

Oğlak-başak: Bu iki burç hayattan beklentileri açısından birbirlerini tamamlarlar. Seksüel açıdan romantik ve isteklidirler, fakat oğlak burcu, başaka nazaran daha çekingendir.

Oğlak-terazi: Oğlak kişilik özellikleri olarak dışa dönük, hareketli ve değişiklikten hoşlanan teraziyi anlamakta zorluk çeker. Bu durum onların hayata bakış açılarının farklı olmasından kaynaklanmaktadır.

Oğlak-akrep: Her iki tip de sadıktır. Her iki taraf da arzulu ve tutkuludur, fakat Akrep’in özelikle oğlakın bu tarafını ortaya çıkarması ve onu desteklemesi gerekir.

Oğlak-yay: Birbirlerini mutlu etmek için ellerinden geleni yaparlar. Aynı yönde hareket etmeyi becerirler ve birbirlerine olan saygılarını yitirmezlerse bir ömür boyu mutlu olabilirler.

Author

Share