Oda Kokusu Çeşitleri ve Sağlığa Etkileri

Author

Categories

Share

Oda kokuları yalnızca mekanın güzel kokmasını sağlamıyor aynı zamanda o mekanda bulunan insanlarında ruh halini etkiliyor. Bizde sizler oda kokularının çeşitlerini ve kokuların insan üzerinde ki ruhsal ve beden sağlığına etkilerini paylaşmak istedik.

Turunçgil Kokuları

Evde, işyerinde, binaların içinde, dükkanlarda ve okullarda portakal, mandalina, bergamut, greyfurt kokularını kullanmak o mekandaki insanların çok daha mutlu, sakin, neşeli ve psikolojik açıdan iyi durumda olmalarını sağlayacaktır. Tabii bunun da bir etkisi olarak baş ağrısı bedendeki çeşitli ağrılar, depresyon, gerginlik, sinir gibi çeşitli rahatsızlıklar ortadan kalkar. Mutlaka deneyin.

Kayeput

İşyeri ve ev gibi ortamlarla birlikte bedenleri arındırıcı etkisi vardır.

Papatya

Sakinleştirici etkiye sahiptir.

Kırmızı Mandalina

Dünyevi yaşama ve doğaya dönmemizi, ayaklarımızın üstüne basmamızı ve çok daha sağlam hissetmemizi sağlar. Hayatınızı sarsıntıda hissediyorsanız kırmızı mandalina esansı tam size göre.

Tarçın Yaprağı

Doğaya dönmek için süper bir esans. Dünya ile bağlantı hissetmiyorsanız, aklınız karışık ve hayal dünyasında yaşıyorsanız tarçın yaprağı tam size göre.

Portakal

İşyeri ve evlerde çok daha neşeli, mutlu, huzurlu bir ortam oluşmasını sağlar.

Sedir Ağacı

Hayatımızın geçiş dönemlerinde, her şeyin daha kolay akmasını sağlar. Kendimizi sıkışmış hissettiğimiz alanlarda destek olur. Enerjisiz olduğumuz anlara enerji çeker. Sedir ağaçlarının bir çok özelliği vardır. Bilincinizi yenilemenizi ve daha farklı bakış açılarına sahip olmanıza yardım eder.

Author

Share