NİŞANLIK MODELLERİ

Author

Categories

Share

Nişanlık Modelleri

Bu eğlenceli kutlamalarda nişanlanan kişinin giyeceği elbise büyük merak konusu olmaktadır. Hem etrafındaki eş, dost ve arkadaşlarının, hem de hayatını paylaşmayı düşündüğü müstakbel damat adayının fikirlerini alarak nişanlık modelleri seçmek üzere alternatifleri değerlendiren bayanların hangi özellikleri ön planda tuttuğuna değineceğiz. Böylelikle nişanlık modelleri arasında kendisine en uygun olanını daha görür görmez bir çırpıda anlayabilecek olan bayanlar hiç zorlanmadan ve vakit kaybetmeden nişanlık modeline karar verebilecektir.

NİŞANLIK MODELLERİ ETEKLERİ

Öncelikle nişanlık modelleri seçiminde bayanların etek görünümlerine göz attıklarını söyleyebiliriz. Bu etekler payetli, balık, tül, dantel, kabarık veya sade ve şık modellerde olabilmektedir. Tesettür giyinen bayanlarda aynı şekilde eteklerin görünümlerine ve hareketli olmasına öncelik vermektedirler. Sadelikten uzak olarak seçilen nişanlık modelleri etekleri için renklerin de önemi yoktur. Çünkü tek parça elbise seçimlerindeki renk uyumları aksesuarlar ile sağlanırken, iki parça etek ve üst kombinlerinde ise eteklerin genellikle açık, çarpıcı ve göz alıcı olmasına önem verilir. Her renk etek bu aşamada güzel bir üst parçası ile kombinlenerek nişanlık modelleri haline getirilebilir.

NİŞANLIK MODELLERİ RENK TONLARI

nisanlik-renk-tonlari

Bu aşamayı geçtikten sonra ise nişanlık modelleri için ikinci planda renk seçimleri gelmektedir. Renklerin her kişinin beğenisine göre çeşitli tonları bulunmaktadır. Mevsimlere ve kişilerin giyim tarzlarına göre açıktan koyuya ve hatta pastel tonlara kadar genişlemekte olan alternatifleri vardır.Nişanlık modelleri için renk seçimleri yapılırken genelde tek parça giysiler için baştan ayağa kadar aynı ton olmaya özel gösterilir. Aksesuarlardan tutun da, tesettür bayanlar için eşarp seçimlerine kadar hep aynı ton kullanılır. Yalnızca bu modellere farklılık ve hoş bir hava veren detayların yaka, göğüs ve bel kısmındaki işlemeler ve kullanılan aksesuarlar olduğunu belirtebiliriz.

NİŞANLIK MODELLERİ DETAYLARI

Dantelli, pullu, taşlı, fiyonk veya farklı kumaş parçalarının kullanımı ile düzlükten öte oldukça hareketli ve kabarık olan nişanlık modelleri geçen yıl birçok bayan tarafından tercih edilmişti. Hangi yaşta olursa olsun, bayanların en özel anlarından birisi olan nişan merasimlerinde şık olmak adına oldukça hareketli bir hale büründüklerine şahit olmaktayız. Rahatlığından ödün vermek istemeyenlerin tercihi genellikle üzerine tam oturan, ruhunun rengini yansıtan ve aksesuarlar ile sadelikten uzaklaşmış nişanlık modelleridir. Dikkat çekici ve çarpıcı modelleri tercih eden bayanlar, daha ilk bakışta nişanlanan genç bayanlar olduklarını gösterebilirler. Görünüşlerinin şık ve gösterişli olması, tesettür bayanlar için eşarplarının normalin dışında bir şekilde bağlanmış olması gibi detaylar nişanlık modellerinde ilk etapta göze çarpar.

NİŞANLIK MODELLERİ RESİMLERİ

Author

Share