Nişanda Ne Giyilir

Author

Categories

Share

Nişanda Ne Giyilir

 

Nişan töreni de düğün kadar önemli, genç kızların hayatında belki de bir defa yaşayacağı özel günlerden biridir. Bu nedenle nişanda ne giyileceği son derece önemli bir ayrıntıdır. Nişan töreni sizin ise nasıl giyinmelisiniz? Tören evde mi salonda mı yoksa kırda mı olacak. Belki de havuz başında şık bir nişan hayal ediyorsunuz. Nişan başkasının ve siz davetli olarak iştirak edeceksiniz. Öyle ise ne giyeceksiniz? Tüm bu soruların cevaplarını bu yazımızda bulacaksınız. Nişan Töreni Benim Ama Ne Giyeceğimi Bilmiyorum Nişanda ne giyilir? Hayatınızın aşkını buldunuz. Evlenmeye ilk adımlardan birini atıyorsunuz. Peki, nişanı nerede yapacağınıza karar verdiniz mi? Çünkü nişan elbiseni seçmek için bu önemli bir unsur. Eğer salon nişanı yapacaksanız hoş ve sade bir abiye harika olacaktır. Anadolu’ da hala gelinlik gibi kabarık etekli nişan abiyeleri tercih ediliyor ama batıda işler biraz daha farklı yürüyor.

Evde, aile arasında, sade bir tören yapacaksanız iki parçalı şık ve çok hafif resmiyet kokan bir kıyafet sizi hem ağır gösterecek hem de sevdiğiniz adamın yanında ağır durmanızı sağlayacaktır. Ayakkabı tercihleri her daim topuklu ama sivri burun asla değil. Ev nişanında stiletto tercihen daha şık duruyor. Kır nişanı yapacaksanız salaş tarzda rahat ama hem şık hem de cool duran elbiseler tercihiniz olabilir. Havuz Başında Nişanım Olacak Ne Giymeliyim? Havuz başı nişanda ne giyilir? Genellikle gündüz vakti yapılan nişanda mümkün olduğunca şık ve sade olmalısınız. Görüntüde hem kadınsı hem de zarif olabilmeyi becermelisiniz. Bunu sağlamanın en iyi yolu natürel bir renk kullanmak. İşleme kullanılmayan elbisenizde çok az pırıltı ya da payet olabilir. Eğer yoksa takılar ile kendinizi daha şık gösterebilirsiniz. Havuz başında kullanacağınız ayakkabıların kaydırmayan cinsten olduğuna dikkat edin. Zamansız ufak tefek kazlara mahal vermeyin. Havuz başında mini bir elbise düşünüyorsanız kolları yarasa, eteği biraz dar ve kısa olanları tercih edebilirsiniz. Bu modeller genellikle beyaz renk ile harika duruyor. Uzun bir elbise düşünüyorsanız kruvaze tarzları denemelisiniz. Kruvaze tarz elbiselerde gold kemerler retro bir dönüşle moda oldu.

Yakın Bir Akrabamın Ev Nişanında Ne Giyebilirim? Evde nişanda ne giyilir? Öncelikle belirtmek gerekirse kesinlikle günü sahibi ile yarışacak tarzda bir şey tercih etmeyin. Gün onun ve sizin bu günü çalmaya hiç hakkınız yok. Yakın bir akrabanızın ev nişanında normal bir güne gider gibi giyinmenizde bir sakınca yok. Konsere gider gibi giyinmeyin ama aile toplantılarında giydiğiniz özel kıyafetlerden birini tercih edebilirsiniz. Biraz daha geri planda kalabilmek adına iki parça halinde etek gömlek veya kumaş dar paça bir pantolon ile şık bir gömlek havalı bir tarz olabilir. Saçlarınızı açın, isterseniz fön çektirin. Makyaj ise son derece sade olmalı.

Arkadaşımın Nişanında Ne Giymeliyim? Yabancı bir nişanda ne giyilir? Genellikle sade ve şık kıyafetler tercih edilebilir. Arkadaş nişanı olduğundan mini bir etek sakıncalı bir durum yaratmaz. Mini etek altına hafif topuklu stilettolar ve üzerine sıfır kol veya kısa karpuz kol bir gömlek tercih edilebilir. Hatta eteğe biraz neşe katsın diye canlı renk kombinleri yapabilirsiniz. Makyajınızın çok ağır olmasına gerek yok. Ama saçınızı tepeden sımsıkı bağlanmış bir atkuyruğu yapabilirsiniz. Bu kıyafeti ve yüzünüzü ortaya çıkaran hamle olacaktır. Çanta tercihleriniz genellikle ayakkabıdan farklı bir renk olsun. Malumunuz artık çanta ayakkabı uyumu fazla klasik kaçıyor.

Uzun Abiyeler Nişanda Giyilir mi? Abiye kıyafetler daha çok amacına uygun olarak giyildiğinde kendini gösterme fırsatı bulabiliyor. Örneğin havuz başında, salonda muhteşem durabilir ama kırda daha kısa modellerin tercih edilmesinden yanayım. En azından iki parçalı modeller tercih edilebilir. Eğer nişanda uzun bir abiye tercih edecekseniz göbeği açık modelleri bir deneyin. Bu tarzlar nişanda daha şık duruyor. Ayrıca sene itibari ile floral desenleri modaya geri döndü. Payet ya da taş yerine desenli modeller ilk tercihiniz olsun. Biraz da sade bir makyaj ile masumiyetiniz ön plana çıkacaktır. Özellikle nişanda giyilen abiye elbiselerde artık saten ve ağır kumaşlar yerine daha hafif baskılı kumaşlar kullanılıyor. 1991 Türk Filmlerini Hatırlayın.

Author

Share

Önceki İçerikTatil Önerileri
Sonraki İçerikKaramel Saç Rengi