Nihal Işıksaçan Kimdir

Author

Categories

Share

Nihal Işıksaçan Kimdir

 nihal-isiksacan-kimdir
Nihal Işıksaçan 5 Eylül 1984 tarihinde İstanbul ilimizde dünyaya gelmiştir. İlkokul, ortaokul ve liseyi burada tamamladıktan sonra, İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nü kazanarak oyunculuğa giden ilk adımını atmıştır. Hayatı boyunca eğitime önem veren Nihal Işıksaçan, oyunculuk hayaline giden yolda da önceliğini eğitimden yana kullanmıştır. Bu yüzden de onu ilk kez Fox Tv ekranlarında gördük. Bugüne kadar çok fazla projede görmediğimiz güzel oyuncu Nihal Işıksaçan’ın oynadığı ilk dizi filmi, Fox Tv ekranlarında yayınlanmaya başlayan, Süreç Film’in yapımcılığını üstlendiği, yönetmenliğini ise Filiz Gülmez Pakman’ın yaptığı “Kiraz Mevsimi”dir. Bu dizinin senaristliğini Aslı Zengin yapmaktadır.
Nihal Işıksaçan’ın boyu 1.76 cm, göz rengi ise kahverengidir. Oyunculuğunun yanında fiziği ile de dikkatleri üzerine toplayan güzel oyuncu, kelimenin tam anlamıyla çok kısa bir zamanda herkesin sevgisini kazanmayı başardı. İlk dizi filmi olan “Kiraz Mevsimi” adlı dizide “Burcu Uyar” isminde zengin bir ailenin kızı karaterini oynayan Nihal Işıksaçan’ın rol arkadaşları Dağhan Külegeç, Nilperi Şahinkaya, Fatma Toptaş, Özge Gürel gibi önemli isimlerdir. Güzel oyuncunun canlandırdığı “Burcu Uyar” karakteri, Dağhan Külegeç’in canlandırdığı “Mete” karakterinin kız kardeşidir. Ve okuldan arkadaşı olan Emre’ye aşıktır. Dizideki Öykü karakterinin de en yakın arkadaşıdır. Aşırı duygusal, hassas, yardımsever, güvenli ve iyi niyetli biridir. Kimi zamanda inatçı olan Burcu, en yakın arkadaşı Öykü’nün Mete’ye olan ilgisini belli etmesini ister. Eğitimli oyuncu Nihal Işıksaçan bu rolün hakkını başarıyla vererek, izleyenlerin beğenisini ve sevgisini toplamayı başarmıştır.
Gerek mimiklerini kullanma yeteneği ile, gerek ise başarıyla sergilediği oyunculuğu ile ilerleyen zamanlarda daha çok ekranlarda görmeyi beklediğimiz güzel oyuncunun, birçok başarılı projeye daha imza atacağına eminiz. Başarılı ve güzel oyuncu Nihal Işıksaçan, özel hayatı ile gündeme gelmekten pek fazla hoşlanmamaktadır. Bu yüzden de sadece işi ile gündeme gelen güzel oyuncu Nihal Işıksaçan’ı başka hangi projelerde göreceğimiz merak konusu olmaktadır. Kendisine verilen rolü hakkıyla başarılı bir şekilde yerine getiren güzel oyuncu Nihal Işıksaçan, televizyon dünyasında adından daha çok söz ettireceğe benziyor.

Author

Share