Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi ile Keyifli Bir Gün | Hanımların Dünyası

loading...

Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi ile Keyifli Bir Gün

Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi ile Keyifli Bir Gün

İstanbul’da şehir gürültüsünden sıkılıp şöyle ailecek gidecek yerimiz olsa diyorsanız, işte size muhteşem ortamı ve yeşillikleri ile süslü Nezahat Gökyiğit Botanik bahçesini öneriyoruz. Hatıra bahçesi olan bu mekanda 32 hektarlık alan içerisinde tam 50.000 ağaç ve çiçek bulunmaktadır. O kadar güzel ve hoş bir mekan ki adeta rahat bir nefes alacağınız ve çocuklarının gönüllerince oynayabilecekleri alanlardan oluşuyor. Çünkü çocuk olduktan sonra birçok aile beraber gezebilecek alanlardan hoşlanmaktadır. İşte Nezahat Gökyiğit Botanik bahçesi de tam bu istekleri karşılar niteliktedir.

Çocuklarında severek oynayacakları, bisiklete binebilecekleri, ayakları ile çimleri basıp enerjisini atabilecekleri bir ortam. Hatta birçok alanda okuruz, çimlere basmak yasaktır tabelasını, oysa bu botanik ve keşif bahçesinde tam tersi. İstediğiniz zaman çimlere basıp , yuvarlanıp eğlenebilirsiniz. İsterseniz güzel bir pazar kahvaltısı yapabilir, termosa çay demleyip keyifli sohbetlerle ailenizle vakit geçirebilirsiniz. Zaman zaman çevrenize baktığınızda fotoğraf çektirenleri görecek hatta gelin ve damatları düğün fotoğrafı çekimlerine rastlayabilirsiniz.

Doğayı seviyorsanız ve ilgilenecek ortamınız yok ise Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi’nde çiçekleri sulayabilir, çocukların doğayı keşfetmesine yardımcı olabilirsiniz. Onlar için güzel bir keşif bahçesi alanı hazırlanmış. Eğlenceli aktivitelerde yapılan bu bahçede, onların ipuçlarını kullanarak doğayı anlamalarına yardımcı ortam bulunuyor. Büyükler içinde farklı kurslar bulunmaktadır. Bahçıvanlık kursu, bitki ressamlığı vb. En önemlisi ise bu bahçeye giriş ücretsizdir. Açılış ve kapanış saatleri ve adresleri ise şöyledir:

Açılış Saati:09.00

Kapanış Saati:20.00

Adres: Atatürk Mah., Fatih Sultan Mehmet Cd Tem Otoyolu Anadolu Otoyolu Kavşağı, Ataşehir Merkez/İstanbul – Asya

Telefon:(0216) 456 4437

Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi - Çocuk Oyun Keşif Bahçesi - Ataşehir Anadolu Yakası

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

BENZER YAZILAR

Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Henüz hiç yorum yapılmadı.

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb