Neden kilo veremiyorum?

Author

Categories

Share

Diyet ve beslenme konusunda bayanların karşılaştığı en büyük sorunlardan biri ne yaparlarsa yapsınlar istikrarlı şekilde kilo verememeleridir. Bu bayanların “Yediklerime dikkat ediyorum ancak kilo veremiyorum.“, “Diyet yapıyorum ancak zayıflayamıyorum“, “Kilo veremiyorum ne yapmalıyım?” benzeri söylemleri bulunmaktadır.

Hanımların Dünyası” ekibi olarak toplum sağlığına olumlu katkıda bulunmak adına kilo vermeyi engelleyen sebepler üzerinde yaptığımız araştırmanın sonuçlarını sizinle paylaşmaktan gurur duyuyoruz.

Yapılan araştırmalar atlanan her öğünün kilo olarak geri döndüğünü göstermektedir. Diyet yaparken birkaç öğün atlayarak daha fazla kilo vereceğinizi sanmak ters etki yaratacaktır. Bunun yerine porsiyonlarınızı küçülterek günde 3 öğün yemek daha iyi sonuç verecektir.

yesil-cay

Yeşil çayın metabolizma hızlandırıcı ve yağ yakıcı etkisi olduğu bilinmektedir. Ancak fazla miktarda tüketilmesi de zararlıdır, kilo vermenizi engeller. Sabah ve öğle saatlerinde, ana öğünden sonra, günde en fazla iki bardak tüketmek size iyi gelecektir.

Çok ekmek tüketen biriyseniz bunu birden kesmeniz ters tepki yaratacaktır. Vücudumuzun doğadaki tüm besinlere ihtiyacı vardır. Bu yüzden ekmeği zamanla azaltarak tüketmeniz ve günde 1-2 dilimle sınırlamanız sağlıklı zayıflamanızı sağlayacaktır.

Hazmı kolaylaştıran maden sularının fazla tüketilmesi iştah açıcı etki gösterebilir. Çok soda tüketiyorsanız gerçekten ihtiyaç duymadıkça içmemelisiniz.

Son olarak da hayatınıza spor ve egzersizi yerleştirmelisiniz. Düzenli spor ve egzersiz yapmak yağ yakım sürecini hızlandıracaktır.

Sağlıklı günler dileriz.

Author

Share