Ne Giysem Yakışıyor

Author

Categories

Share

Ne Giysem Yakışıyor

 

ne-giysem-yakisiyor

Açıkça söylemek gerekirse ben modayı takip etmiyorum. Giydiklerim de sıradan şeyler değil. Kendime yakışanı giyiyorum. Renk ve ton olarak aynı renk giysi ler dense birbirini açan renkleri tercih ediyorum. Beni alımlı gösteriyor hem çok hoşuma gidiyor, kendimi iyi hissediyorum. Moda adına uçuk kaçık şeyler giymem. Bütçem de dar olduğu için bir bakıma işime de geliyor. Kendim gibi giyindiğim de yadırganmıyorum ve çok beğeni topluyorum. Çevremin “Ne giysen sana yakışıyor” demelerine alıştım artık. Dışarı çıkmadan son bir kez aynaya baktığımda üzerimde ki uyumu fark ederim. Oturmamış ve sırıtan bir şey varsa mutlaka farkında olurum.

Siz siz olun aynaya bakmadan sakın dışarı çıkmayın. Kendinize şöyle bir alıcı gözle bakın derim. Kendine yakışan en güzel şey, kendi yakıştır dığın dır. Tarzın ve kişiliğin birbirini tamamlar. Bakımlı insanlar kendi içlerinde hayat doludurlar. Moda, bir sektör olduğundan kazanç ve karlılık amaçlı devamlı kendini geliştirme ihtiyacı hisseder. Bu handikap, pratikte giyilmeyen ama defilelerde boy gösterebilecek elbise tasarımlarıyla karşımıza çıkabiliyor. Defilelerde özellikle kadınlara giydirdikleri ne bakarak moda tasarımcılarının çoğunun çılgın olduğunu düşünebilirsiniz. Özellikle kadının seksiliği ve cinsel çekiciliği ön planda olmuştur hep. Tasarımcılar çoğunluğa hitap etme gereği duymadan hep enteresan şeyler ortaya çıkarmak peşinde oluyorlar. İnsan oğlunun kaliteye ve sağlamlığa ve de estetiğe olan ihtiyacı, markaların hayatımıza girişine neden oldu.

Çoğu insanımın marka giyinme tutkusundan dolayı aynı fiyata, aynı kalitede olan giysilere daha fazla ücret ödemekten çekinmiyorlar. Etiket ve gösteriş merakımız, bizi hayli israfa sürüklemiş boyutta. Hepimiz aynı gelir seviyesine sahip olmadığımızdan, istediğimizi ve istediğimiz çeşitte elbiseyi elbette alamayız. Çoğumuz için kalite ve moda sadece bir hayalden ibaret. Fakat herkes kendi bütçesi ölçüsünde şık ve sağlam giysiler alabilir, kendi tarzını ortaya koyabilir. Ucuz elbise giymek bir eziklik değildir. Kendine yakışanı giymek kişinin modası ve tarzıdır.

Author

Share