Nasıl İshal Olunur | Hanımların Dünyası

loading...

Nasıl İshal Olunur

Nasıl İshal Olunur

Nasıl İshal Olunur

İshal çok sık karşılaşılan bir durumdur. Bunun sonucunda beslenme rahatsızlıklarından bir tanesi olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca kilo vermek isteyen insanlar da ishal olmak istemektedirler. Çünkü ishal olan insanlar hızlı kilo vermektedir. İshal zaman, zaman insanların vücuduna fayda sağlar. Bunun nedeni de insanın vücudundaki fazla suyu atmaktır. Bu kirli suyu da atmak çok önemlidir. Yoksa insan sağlığına zarar verebilir. Yani ishal vücudumuza fayda sağlayan bir rahatsızlıktır. Bu sayede kabızlık sonucunda ortadan kalmaktadır. Bu yüzden de bir yandan zararı var ve bir yandan da ishalin faydası vardır. İshal mutlaka her çocuğun başına gelebilir ve bazen de yetişkinler bile ishal olabilir. İshal bazı hastalıkları kolayca tedavi etmektedir. Bundan kesinlikle emin olabilirsiniz. Ama bebeklerde çok ishal ölümcül olabilir. İshal olma sebebi yiyeceklerden olabilir. İshal olma sebebi yiyeceklerden olabilir. İshal dışkıda çok artmış olmaktadır. Bu dışkı da şekilsiz ve çok da sulu olmaktadır. İshal olunduğu zaman insanlar bağırsaklarında ki hareketi artar ve çok dışkı oluşmaya başlamaktadır.

İshal olmak isteyenler nasıl ishal olunur için bir kek tarifi vermek isterim. Üç yumurtanın sarısı, bir fincan dolusu sıvı yağ, bir yemek kaşığı da tarçın, yüz gram keten tohumu, yüz gram yulaf ezmesi, mürdüm eriği, bir fincan şeker ve aldığı kadar buğday unu koymalısınız. Sonra da yüz elli derecede pişiriniz. Eğer mideniz yediğiniz yiyecekleri eritemiyorsa ve hemen, hemen her gün kabız oluyorsanız ishal olabilmeniz için bu tarifi kullanınız. Nasıl ishal olunur  ve ilaç kullanmak istemiyorsanız o zaman kayısının faydasını görebilirsiniz. Çünkü kayısı ilaç gibidir. Aç karna kayısı tükettiğiniz zaman hemen ishal olabilirsiniz. Bu arada acılı yiyecekler yediğiniz zaman da ishal olma şansınız yüksek olmaktadır. Acılı yiyecekler metabolizmayı hızlandırmaktadır. Bu nedenle de tükettikten sonra üç ya da dört saat sonra ishal oluşmaya başlar. İshal olmak için asla alkol kullanmayınız. Çünkü alkol insanları vücutlarında ki tüm sindirim sistemini bozar. Bu yazdığımız kek tarifini dokuz yaşından küçük çocuklara kesinlikle yedirmeyin. Aksi takdirde çocukların bağırsaklarını daha çok bozabilirsiniz. Çok kilolu olan bayanlar kabız olduğu zamanlarda bu kek tarifini uygulayıp tüketebilirler. Beslenme ve diyet uzmanları da bu kek tarifini tavsiye etmektedirler.

Sizlere nasıl ishal olunur ve ishal yapan yiyecekleri bir anlatalım. İshal yapan yiyecekleri sizlere bir, bir sayalım. Az yağlı etler yediğiniz zaman ishal olabilirsiniz. Gün boyu çok kafein ve çay içerseniz ishal olursunuz. Cips ve çok şekerli içecek ve yiyecekler de ishal yapmada bire birdir. Gıdalara karşı hassas olan insanlar sindiriminde çok zorlanmaktadır. Eğer ishalin üç günden fazla sürerse o zaman mutlaka doktora muayene olmalısınız. İshal olmak için bir başka nedenlerde ani bir başka nedenlerden ani besin değişikliğidir. Bu güne kadar hiç yemediğiniz besinler ve alışık olmadığınız besinleri yediğiniz zaman ishal olabilirsiniz. Mesela dışarıdan aldığınız hazır yiyeceklerden bazı insanlara ishale neden olmaktadır. Zamanla insan vücuda dışarıdan hazır yiyeceklerden alışır. Ama alışana kadar insanlar ishal sorunu yaşarlar. Bağırsaklarınız taş gibi olduysa ve kabızlık yaşıyorsanız ishal olmak için bazı ilaçlar bulunmaktadır. Ama ilaç kullanmak istemeyenlere tavsiyem kividir. Kivi de aşırı vitamin bulunduğu için kabızlığı önlemektedir. Bazen de kabızlık sorununu ishalle çözüme kavuşturur. Bitki çayları içtiğiniz zaman da bağırsaklarınızı rahatlatacaktır. Ara öğünlerinizde ve özellikle akşam yemeğinden sonra mutlaka leblebi yemelisiniz. Leblebi yediğiniz zaman bağırsakları çalıştırmak kabızlık önlenecektir. Aynı zaman da leblebi mideyi de rahatlatmaktadır.

Haşlanmış mısır da  ishal yapmaktadır. Bundan kesinlikle emin olabilirsiniz. Maydanoz çayı da kabızlığı söktürmektedir. Bundan hiç şüpheniz şüpheniz olmasın. Kabızlık sorunu gerçekten de çok zor bir durumdur. İshal olmak için biraz daha sulu yiyecekler ve sıvı tüketmenizi gerekmektedir. İshal olmam gerek diyenler bu sayfadaki bilgileri lütfen okusunlar. Kabız yaşayanlar insanların hepsi ishal olmak istemektedirler. Kabızlığın geçmesi için ishal olmanız şarttır. Bol, bol meyveler ve sebzeler tüketiniz. Böylece kabız olmayacak, bağırsakları ve midenizi rahat edecektir. Kabızlığı önlemeniz için sadece diyet yapmak önemli değildir. Her gün kabızlık yaşıyorsanız mutlaka doktorunuza başvurmanız gerekebilir. Kabızlık sorununu bitkisel yollarla çözümleyebilirsiniz. Kabızlığı sık aralıklarla yaşayan insanlar çikolata, prinç, salam ve alkolü asla tüketmemeleri gerekir. Her gün mutlaka yürüyüş yapmalısınız. Kabızlığı oldukça kuru ve dışkısı sert olabilir. Hem de bu durum çok büyük bir derttir. Akşam yemeklerini de çok geç saatte yemelisiniz. Hatta saat on ikiden sonra atıştırmayın. Çünkü sindirimi uzun sürer ve midede hazımsızlık yaşanır. Ayrıca da midede hazımsızlık yaptıktan sonra ertesi gün kabızlık yaşanır.

Nasıl İshal Olunur Resimleri

 

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

BENZER YAZILAR

Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Henüz hiç yorum yapılmadı.

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb