Nar Sirkesi | Hanımların Dünyası

loading...

Nar Sirkesi

Nar Sirkesi

Nar Sirkesi

Kış aylarında en çok tüketilen nardır. Nar çok tüketildiği için narın sirkesi de çok yapılmaktadır. Nar sirkesinin içerisinde çok fazla mineral ve çok fazla da vitamin bulunmaktadır. Bundan kesinlikle emin olabilirsiniz. Nar sirkesi çocukların büyüme çayında da çok faydası vardır. Nar sirkesi kemiklerin gelişimi için çok önemlidir. Bunu sakın unutmayınız. Dışarıda da hazır olarak nar sirkesi alabilirsiniz ama evinizde de taze nar alarak yapabilirsiniz. Nar sirkesinin faydalarına da sizlere bahsedelim. Diş etinde eğer sürekli olarak kanamalar oluyorsa o zaman nar sirkesi dişlerin sağlığına da faydası çoktur. Bundan hiç şüpheniz olmasın. Bununla kalmayıp ciltlerinde çil ya da leke varsa yine nar sirkesini yüzlerine sürerek tüm bu problemlerini çözebilirsiniz. Çocuklarda bahar havası değiştiği zaman ishal olurlar.

Hem çocukları hem de yetişkinlerin ishaline çözüm olarak nar sirkesi çok faydalı olacaktır. Ama çocuklarına vereceğiniz nar sirkesi mutlaka az olmaktadır. Bağırsaklarında da eğer fazla miktarda parazitler varsa çözüm için nar sirkesi olduğunu söylemek isterim. Kan şekeriniz düşükse ve kolesterolünüz yüksekse nar sirkesi mucizevidir. Bununla birlikte kalp sağlığını da oldukça korumaktadır. Nar sirkesini zayıflamak için de içen insanların sayısı çoktur. Nar sirkesi hakkında bilmediğiniz bilgiler varsa ve öğrenmek istediğiniz bilgiler varsa bu siteden istediğiniz bilgileri öğrenebilirsiniz. Çoğu insan nar sirkesinden hastalıklarınıza ve bir takım rahatsızlıklarına çare bulmuştur. Nar sirkesi aklınıza gelebilecek olan her türlü rahatsızlıklar ve hastalıklar için faydalı olduğunu bir kaç kez daha söylemek isterim.

Nar sirkesini evde hazırladığınız zaman daha faydalı olduğunu düşünüyorum. Hem de nar sirkesinin yapılışı hiç zararlı değildir. Aksine nar sirkesi oldukça yararlı olmaktadır. Sizler de nar sirkesi yapmaya başlayınca ne kadar pratik olduğunu farkedeceksiniz. Nar sirkesini kış aylarında diyet listesine mutlaka ekleyiniz. Kış aylarında soğuk havalardan dolayı hem de boğaz enfeksiyonundan korunacaksınız. Çünkü kış aylarında insanların hasta olma oranı çok yüksektir. Nar sirkesini daha çok yetişkinlere tavsiye etmekteyim. Nar sirkesini yetişkinler içtiği zaman bir hafta içinde hızlı bir şekilde kalori yakmaya başlayacaktır. Nar sirkesini saçlara da faydası vardır. Saçlarınızı banyoda duruladığınız zaman küçük bir kabın içerisine nar sirkesi ile suyu karıştırıp ve saçlarınızı yıkayıp nu nar sirkesi karışımını yaptığınız zaman saç derinizde zaman, zaman oluşan mantarlardan da korumaktadır.

Narın kendisi de çok faydalı olduğu gibi nar sirkesi de aynı şekilde faydası vardır. Evde yapılan taze ve doğal narlardan sirke yapmak çok daha faydalı olmaktadır. Evde yapılan sirkeler katkısız olduğundan dolayı daha da yaralıdır. İdrar yollarından enfeksiyonu olan insanlar ve böbreklerinde kum ya da böbrek taşı olan insanlarda nar sirkesi içerek idrar yollarında bulunan enfeksiyonlarından rahatça kurtulabileceksiniz. Böbrek taşını ve böbrek kumu olan insanlarında rahatça sindirip nar sirkesi sayesinde rahatlayacaklardır. Halsizlik yaşayanlar için de nar sirkesini içtikleri zaman insanlara enerji vermektedir. Tansiyonlarında dengesizlik olanlar için de tansiyonları dengede tutmaya yaramaktadır.

Nar sirkesi çok kalorisi olan ve çok kilolu olan insanlar için yağ yakmada etkilidir. Yağları yakarak kolayca kilo vermenizi sağlayacaktır. Hem de nar sirkesinin hiç bir zararı yoktur. Bel tarafında be basenleriniz de çok yağ varsa ve ne yapsanız yakamıyorsanız nar sirkesi içerek yağları yakabilirsiniz. Kış aylarında ses kısıklıkları yaşıyorsanız işte nar sirkesi formülü tam da size göredir. Gelelim nar sirkesinin yapılışına ve iki su bardağı su ile beş su bardağı nar suyu ekleyin. İçine yarım yemek kaşığı bulgur ekleyiniz. Sonrasında da yarım yemek kaşığı nohut ekleyin ve içine de ekmeğin kabuk kısmını koyunuz. Nar sirkesinin yapılışı sadece bunlardır. Nar sirkesi önemli şifalı bitkilerden bir tanesidir.

loading...
Etiketler:

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb