Mutfakta Bilmeniz Gereken Püf Noktalar

Author

Categories

Share

Biz kadınlar her gün mutlaka mutfakta zaman geçiriyoruz. Yemek, tatlı, çay, kahve derken mutfağa saatlerimizi veriyoruz. Mutfaktaki besinler ile ilgili bilmemiz gereken püf noktalar bulunuyor. Bu püf noktalar ile işimiz kolaylaşıyor veya besinler daha uzun süre dayanıyor.

Mutfakta Bilmeniz Gereken 8 Püf Nokta

1- Satın aldığınız muzları birbirinden ayırmazsanız daha uzun süre dayanacaktır.

Mutfakta Bilmeniz Gereken Püf Noktalar (2)

2- Akşam yemeği için pişirdiğiniz et çok sert ise üzerine biraz limon suyu, sirke veya bira dökerek yumuşamasını sağlayabilirsiniz.

Mutfakta Bilmeniz Gereken Püf Noktalar (6)

3- Sebzeleri koyduğunuz rafın altına kağıt havlu koyarak fazla nemi emmesini sağlayabilirsiniz. Böylelikle sebzeler daha uzun süre taze kalacaktır.

Mutfakta Bilmeniz Gereken Püf Noktalar (7)

4- Yeşil sebzelerinizi poşet veya raf yerine kağıt havlu serdiğiniz bir kutuda saklayabilirsiniz. Bunun dışında vakumlu saklama kaplarında da yeşilliklerinizi daha uzun süre taze tutabilirsiniz.

 

5- Makarna veya başka bir yemek için hazırladığınız sosları, buz kalıplarında dondurup daha sonra tekrar kullanabilirsiniz.

Mutfakta Bilmeniz Gereken Püf Noktalar (4)

6- Fazla pişirdiğiniz makarnayı plastik poşet içerisinde buzdolabında bekletin ve yemeden bir dakika öne çıkarıp kaynatın. İlk hali kadar lezzetli olacaktır.

Mutfakta Bilmeniz Gereken Püf Noktalar (5)

7- Zencefili kaşık ile daha etkili ve kolay biçimde soyabilirsiniz.

Mutfakta Bilmeniz Gereken Püf Noktalar (3)

8- Kapağı sıkı olan kavanozları plastik eldiven giyerek daha kolay açabilirsiniz.

Mutfakta Bilmeniz Gereken Püf Noktalar (1)

Author

Share