Murat Topoğlu Diyeti ile 4 Kilo Zayıflayın

Author

Categories

Share

Ünlü akupunktur ve diyet uzmanı Dr. Murat Topoğlu diyetini iki hafta boyunca uygulayarak toplam 4 kilo verebilirsiniz. Diğer pek çok diyet programına göre az kilo verdirse de bu program sağlıklı ve kalıcı olarak zayıflamanızı sağlıyor. Diyeti uygularken günde iki bardak bitki çayı içmenin de olumlu etkisi olacağı söylenmekte. İki hafta sonunda birkaç gün ara verip programı tekrar uygulayabilirsiniz. Program süresince kahve, çay ve gazlı içeceklerden uzak durmanız gerekmekte. Günlük olarak 1 saat hafif egzersiz ya da spor yapmanız da olumlu etki yaratacaktır.

Murat Topoğlu Diyeti İlk Hafta Neler Yapılmalı?

İlk hafta günlük 1000 kalori alınması esasına dayanıyor. Vereceğimiz örnek listeyi damak zevkinize ve kalorilerine dikkat ederek benzer başka besinlerle çeşnilendirebilirsiniz.

Diyet Yapanlar Sabah Kahvaltıda Neler Yemeli?

1 Dilim kızarmış tam tahıl ekmeği, birer tane salatalık ve domates, 4 tane siyah zeytin, kibrit kutusu kadar (80 gram) yarım yağlı beyaz peynir, 1 çay kaşığı bal veya reçel.

Diyet Yapanların Öğle ve Akşam Yemeği

Her türlü yeşillik ve salata malzemesinden yapılmış 1 tabak salata (Zeytinyağı ve salata sosları kullanılmayacak, ancak limon ve sirke kullanılabilir. Salata çeşidi olarak havuç, brokoli, roka veya marul değiştirilerek kullanılabilir), öğle ve akşam 1 kâse yoğurt (yağlı veya yağsız olabilir, mutlaka tüketilmeli).

dr.murat topoğlu diyeti

Diyet Yapanlar için Ara Öğün Listesi

Günde toplam 3 meyve olacak şekilde istediğiniz meyvelerden birer tane yiyebilirsiniz.

Murat Topoğlu Diyeti İkinci Hafta Neler Yapılmalı?

Bu diyette ikinci hafta günlük 1300 kalori olacak şekilde ayarlanmıştır.

Diyet için Sabah Kahvaltısı Listesi

1 dilim kızarmış yulaf çavdar ekmeği, 1 kibrit kutusu (80 gram) yarım yağlı kaşar peyniri, 4-5 tane siyah zeytin, 3 tatlı kaşığı reçel, birer tane tuzlu salatalık ve domates

Diyet Yapanların Öğle Yemeği

1 kâse diyet çorba, yeşillik salatası, 1 kâse yoğurt (yağlı veya yağsız olabilir)

Diyet Yapanların Akşam Yemeği

150 gram Tavuk, balık veya kırmızı et, 1 tabak mantar sote, 1 kâse yağsız sebze yemeği, 1 kâse yoğurt

murat topoğlu ile zayıflama

Ara Öğünlerde Neler Yenmeli

2 adet meyveyi dilimleyerek gün içinde aralıklarla tüketmelisiniz. Bu diyeti uygularken mutlaka en az iki litre günlük su tüketmeli ve hafif egzersizler veya yürüyüş yapmaya dikkat etmelisiniz.

Author

Share