Muhafazakar çevrede, yat merakı artınca…

Author

Categories

Share

Türkiye zenginleri içerisinde gittikçe payını artıran muhafazakar kesimde “yat merakı artınca” kendilerine yönelik özel yat hizmetlerinin sunulmaya başlanması çok zaman almadı.

Yatçılık alanında ticaret yapan bir firma kaptan, kamarot ve personeli ile tamamen kadınlardan oluşan ekiplerle “muhafazakar”ailelere yönelik yat turları düzenliyor.

Vatan gazetesinin yaptığı haberde “tesettürlü hanımların, aileleriyle rahat bir tatil yapması için sadece kadın personelden oluşan milyon dolarlık yatlar muhafazakar kesimden yoğun ilgi görüyor” ifadelerine yer verilirken, işin mimarı Quattromarine Yatçılık’ın sahibi Sedat Aktaş gazeteye açıklamalarda bulundu. Aktaş teknedeki erkek personelin bazı muhafazakar aileleri rahatsız ettiğini dile getirirken, kadın personelin bu işe girmesiyle muhafazakar ailelerin rahat birşekilde tatil yaptığını söyledi.

Aktaş gazeteye yaptığı açıklamada muhafazakar çevrede, yat merakının arttığını ve özellikle kadınların güvertede daha rahat güneşlenip denize girebilmesi için kadın personel modası başladığını dile getirdi. Aktaş bu yatlarda kaptan, kamarot ve 2 personelin hepsinin kadın olduğunu ifade etti.

Aktaş yatların kiralanma metodunun devremülklerdeki gibi olduğunu söyleyen Aktaş sistemi şöyle açıkladı: “5 yıllığına kiralıyorsunuz ancak yılda sadece 9 gün kullanabiliyorsunuz. 7 günü yaz 2 günü kış oluyor. 5 yıllık maliyet 70 bin Euro’dan başlayıp 150 bin Euro’ya kadar çıkıyor. Şu an devremülk olarak kadın personelin çalıştığı yatları kiralayan müşteri sayım 25. Bu müşterilerim arasında hükümetten de, muhalefetten de, iş dünyasından da çok önemli isimler var.”

“Hepimiz Müslümanız”

Aktaş teknelerde Kuran, seccade ve İncilin de bulunduğunu söylerken, “Altın varaklı mobilyalar, porselen yemek takımları, jakuzi, internet gibi her ayrıntının olduğu bir yaşam alanı oluşturduk. Hepimiz Müslümanız. Eşim kapalı değil. Ancak geleneksel bir aile yapım var”şeklinde konuştu.

Author

Share