Montignac Diyeti Nedir ve Nasıl Uygulanmaktadır?

Author

Categories

Share

Montignac Diyeti

 

Montignac Diyeti Nedir?

Popüler diyet programlarından olan Montignac diyeti özgün bir beslenmedir. Michel Montignac beslenme alanında tanınmış bir uzman olarak bu diyet yöntemini sunmuştur. Onun kitapları 25 dile çevrilmiş ve 42 ülkede yayınlandı. Bu diyet yönteminin amacı ise verimli ve kalıcı kilo vermek,  kalp yetmezliği riskleri azaltmak ve diyabeti önlemektir.

Montignac diyeti bildiğimiz klasik diyetlerden biri değildir. Diyet doğru beslenme şeklini göstermektedir. Belli bir kalıpla kişilere sunulmamaktadır. Tamamen yeme alışkanlığınızı değiştirmeyi amaçlamıştır.

 

 

Yüksek Kan Şekeri

Michel Montignac 25 yıldır yaptığı araştırmalarında ortaya koyduğu görüş; glisemik indeksin yani kan şekerinin yüksek olduğu gıdaların kilo yaptığını savunmaktadır. Bundan dolayı tüketeceğiniz besinler arasında glisemik indeksi yüksek yiyecekleri beraber tüketilmemesi gerekir. Öğünler kesinlikle atlanması gerekir ki diyet amacına ulaşmalıdır.

Montignac Diyeti Kahvaltısı

Kahvaltıda özellikle yağsız yiyecekler tüketmeniz gerekir. Örneğin; yağsız yoğurt, yağsız süt, kepekli ekmek yağsız peynir gibi. Miktarları önemli değil. Fakat fazla da aşırıya kaçmadan bu tarz kahvaltı yapılmalıdır.

Örnek kahvaltı:

Meyve, kepek ekmeği ve diyet margarin, kafeinsiz kahve, kaymaksız süt

Bu diyette protein ve karbonhidrat  bir arada olmamalıdır. Kitapta detaylı olarak bu konu üzerinde durulmaktadır. 2 aşamalı olarak kilo verme yöntemi açıklanmaktadır. Yenilen besinlerde kesinlikle kısıtlama yok. Tabi ki atıştırmalara bu diyette de yer almıyor.  Her ana öğünde de karbonhidrat ve proteinler alınması gerekir.

 

Author

Share