Mide Gazını Yok Edecek Doğal Tedavi | Hanımların Dünyası

loading...

Mide Gazını Yok Edecek Doğal Tedavi

Mide Gazını Yok Edecek Doğal Tedavi

Tükettiğimiz besinler, içecekler veya kişisel sebeplerden dolayı midemizde şişkinlik, gaz ve ağrı olabiliyor. Bunu önlemek veya geçirmek için ilaçlara başvursak da her zaman işe yaramıyor. Bu gibi durumlarda yapmamız gereken, doğal yöntemler ile kendi tedavimizi gerçekleştirmek.

Mide Gazını Ortadan Kaldırmak İçin;

Beslenme; Gaz yapan yiyecekleri tüketmemekle işe başlayın. Örneğin; fasulye, karnabahar, brokoli gibi yiyeceklerin gaz yapıcı özelliği vardır.

Nane; Çay şeklinde hazırlanarak tüketilen nane, gaz ve şişkinliği yok etmede en etkili bitkilerden biridir.

Zencefil; Sindirim sisteminde oluşan şişkinliği almak için zencefil birebir bir sebzedir. Çayı yapılarak tüketildiği zaman şişkinliği alacaktır.

Yoğurt; Gece yatmadan önce bir kase tüketilen yoğurt, sindirim sistemini çalıştırır ve mideyi rahatlatır.

Papatya; A, C,E ve K vitaminlerine sahip olan bitki oldukça faydalıdır. Papatya çayı, sindirim sistemini ve mideyi rahatlatarak şişkinliği alır.

Rezene Tohumları; Yemekten sonra bir çay kaşığı rezene tohumu çiğnemek mide gazını alır ve ağız kokusunu yok eder. Bunun dışında rezene çayının da vücudu rahatlatıcı etkisi vardır.

Kakule; Birçok ülkede yeşil çay ile harmanlanarak mide gazı için kullanılan kakule, gazı yok ederken şişkinliği ve ödemi de yok eder.

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

BENZER YAZILAR

Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Henüz hiç yorum yapılmadı.

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb