Meyve ve Sebze Diyeti, Yaz için Diyet Listesi

Author

Categories

Share

Uygulanan meyve ve sebze diyeti  “tek gıda rejim” ismi verilen diyetten mevcut olmaktadır. Nasıl mı? Günlük diyet programı sadece bir tek meyve ya da sebze tüketimi ile uygulanmaktadır. Ancak bu diyetin yanın da ise kişinin günlük olarak en az 4 bardak kadar su ve soda tüketmesi önerilmektedir. Öyle ki; hazırladığınız yemeklerinize pek çok çeşitteki baharatlar ya da bitkiler ile örneğin; acı biber, tuz ve sirke de ekleyebilirsiniz. Ancak bu meyve ve sebze diyeti mutlaka 7 gün uygulanmalıdır.7 günden fazla uygulanmamalıdır.

Meyve sebze diyetin de bir günde tüketilmesi gereken besinler nelerdir?


Birinci gün; sadece muz haricin de diğer bütün meyvelerden istediğinizi gün boyunca rahatlıkla tüketebilirsiniz.
İkinci gün; bir gün boyunca istediğiniz sebze yemeğini rahatlıkla tüketebilirsiniz, ancak patates olan sebze yemeklerinden uzak durmalısınız.
Üçüncü gün ise; kişi istediği kadar hem meyve tüketebilir hem de sebze yemeği yiyebilir. Ama yine muz ve patates asla tüketilmemelidir.
Dördüncü gün; şimdi artık meyve olarak muz tüketebilirsiniz, ancak yanın da gün içersin de 5 bardak kadar süt tüketmeyi ihmal etmeyin.
Beşinci gün; sebzeleri haşlayarak tüketebilirsiniz, bunun yanın da ızgara da pişirilen bir parça kadar biftek, balık ya da tavuk tercih edebilirsiniz.(sadece öğle ve akşam yemeğin de yenmelidir).

Altıncı gün; öğle ve akşam yemeklerin de iki parça kadar ızgara da pişirilen tavuk, biftek ya da balık tercih edilirken yanın da ise çiğ sebze tüketilmelidir, (kereviz, domates, havuç, lahana vb. )
Yedinci gün; istediğiniz haşlanmış sebzeler, ızgara da pişirilmiş olan bir parça tavuk, balık ya da biftek ancak akşam ve öğle yemeğin de tercih edilmelidir.

Author

Share