Metabolizmayı Hızlandıran Çay Tarifleri | Hanımların Dünyası

loading...

Metabolizmayı Hızlandıran Çay Tarifleri

Metabolizmayı Hızlandıran Çay Tarifleri

Metabolizmayı Hızlandıran Çay Tarifleri

 

 

Bazı insanlar ne kadar uğraşsa da ne kadar yemesine dikkat etse de, bol su içse de, spor yapsa da kilo veremeyebiliyor ya da yavaş kilo verebiliyor. Bu durumlarda öncelikle bir diyetisyene başvurmak gerekli olup bunun yanı sıra kişi metabolizmasını hızlandırmak için çareler arayabilir. Bunun için de metabolizmayı hızlandıran çay tariflerine bir göz atabilir. İşte Bazı Metabolizmayı Hızlandıran Çay Tarifleri

1. Tarif Gerekli Malzemeler 1.5 litre kadar kaynamış su 1 tane elma 1 tane çubuk tarçın 1 tatlı kaşığı kadar tane karabiber 1 çay kaşığı kadar toz zencefi ( Bunun yerine 1 dilim zencefil de olabilir) 5-6 tane karanfil 1 tane limon Metabolizmayı Hızlandıran Çayın Hazırlanışı Öncelikle elma ve limon güzelce bir yıkanır ve ardından dörde bölmek suretiyle dilimlenir. Sonrasında büyük bir tencere hazır edilir. Bu tencerenin içerisine dilimlenen elma ve limonlar konulur. Daha sonra içerisine 1 tane çubuk tarçın ile 1 çay kaşığı kadar toz zencefil eklenir. Toz zencefil yerine 1 dilim zencefil de kullanılabilir. Bunların yanı sıra tencereye 5-6 tane karanfil de atılır. 1 tatlı kaşığı kadar tane karabiber de konulduktan sonra bu malzemelerin üzerine 1.5 litre kadar kaynamış su ilave edilir. Tencerenin üzeri kapatılarak bu karışım sabaha kadar bekletilir. Sabah olduğunda üzerine limon sıkılır ve karışım süzülerek bir cam şişeye aktarılır. Son olarak gün içerisinde bu karışım tüketilir. Ancak bu karışım öğünlerden 1 saat önce olmak üzere toplamda günde 3 kez tüketilir.

2. Tarif Gerekli Malzemeler 2 tane karanfil 1 yemek kaşığı kadar elma sirkesi, 1 kahve kaşığı ölçüsünde bal 1 su bardağı kadar sıcak su Hazırlanışı Öncelikle 2 tane karanfil sıcak su ile karıştırılır. Daha sonra başka bir kap hazır edilir. O kap içerisinde de 1 kahve kaşığı ölçüsünde bal ile 1 yemek kaşığı kadar elma sirkesi karıştırılır. Daha sonra başka bir kapta tüm malzemeler karıştırılır. Böylelikle metabolizmayı hızlandıran çay hazır hale gelmiş olur.

3. Tarif Gerekli Malzemeler 1 bardak kadar su 1 çay kaşığının tepeleme dolusunca mate yaprağı 1 çay kaşığının tepeleme dolusunca yeşil çay 2-3 tane kakulenin çekirdekleri Yarım çay kaşığı ölçüsünde kırmızı pul biber Yarım çay kaşığı kadar iri rendelenmiş zencefil Hazırlanışı Öncelikle 1 tencere veya cezve içerisine su konulur ve bu su ocağa alınır. Su kaynayınca bu kaynayan suyun içerisine yukarıda belirtilen tüm malzemeler konulur. Konulduktan sonra yalnızca 1 dakika kadar fokurdatıktan sonra ocağın altı kapatılır. Ocaktan alınan bu karışım yaklaşık olarak 3-5 dakika kadar demlenmek üzere bekletilir. Demlenen çay bardağa alınır ve üzerine limon sıkılır. Ardından da afiyetle içilir. Bu çay sabah ve akşam olmak üzere günde 2 kere içilmelidir. Her defasında taze olarak hazırlanmalıdır. Bu çay içilirken şeker veya tatlandırıcı katılmamalıdır.

4. Tarif Gerekli Malzemeler 1 çorba kaşığı kadar bal 2 tane greyfurt, 3 adet limon, 4 bardak kadar su Hazırlanışı Öncelikle greyfurtlar ve limonlar iyice bir yıkanır. Ardından kabukları soyulmadan 5-6 parçaya bölünür. Ardından bir tencereye veya büyükçe bir kaba 4 bardak su konur. Bu suyun içerisine 5-6 parçaya bölünen greyfurt ve limonlar konulur. Daha sonra bu kap ocağa konulur. 15 dakika kadar kaynamaya bırakılır. 15 dakika sonra ocaktan alınan karışım soğumak üzere bir kenarda bekletilir. Suyun içerindeki greyfurt ve limonların suyu iyice sıkılır ve kalan kabuğu karışımın içinden alınır. Son olarak 1 çorba kaşığı kadar bal karışıma eklenir. Sabah ve akşam olmak üzere günde 2 kez yemeklerden önce aç karna içilerek tüketilir. Sonuç olarak bu çaylar her ne kadar bu çaylar metabolizmayı hızlandıran çay olarak geçse de sağlık sorunu olanlar,emziren anneler, hamile bayanlar doktoruna sormadan kesinlikle tüketmemelidir. Hatta bu çaylardan önce sağlıklı insanlar da dahil herkes önce bir uzmanına danışmalıdır.

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

BENZER YAZILAR

Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Henüz hiç yorum yapılmadı.

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb