Mert Kılıç Kimdir

Author

Categories

Share

Mert Kılıç Kimdir

 

mert-kilic-biyografisi

24 Nisan 1978 Amasya’da doğan Mert Kılıç, ilkokul, ortaokul ve lise eğitimlerini Amasya’ya bağlı olan Merzifon ilçesinde aldı. Spora olan tutkusundan dolayı eğitim hayatını liseye kadar tamamlayan ünlü oyuncu,1994 yılında futbol kariyeri için önemli bir adım atarak, profesyonel futbolculuk hayatına 3.Lig takımlarından Tekirdağ spor ile giriş yaptı. Mert Kılıç, mankenlik öncesi yıllarında Tekirdağ spor, Van spor ve Edirne spor takımlarında forma giydi. Boyu 1.85 cm olan Mert Kılıç, 2002 yılında Best Model Of The World yarışmasına katılarak derece aldı ve 2002 Best Fotomodeli seçildi. Bu yarışma Mert Kılıç için adeta bir dönüm noktası oldu ve hayatını yeniden şekillendirdi.

Türkiye ve yurt dışında önemli firmalarla modellik konusunda başarılı projelerde bulunurken,Ulusal Film’in teklifi üzerine “Gurbet Kadını” adlı dizi ile oyunculuk sektörüne giriş yaptı.Daha sonraları çeşitli dizilerden de oyunculuk teklifleri alan ve oyunculuk yönü daha ağır basan Mert Kılıç,oyunculuğunu daha üst seviyeye taşımak amacıyla Amerika da bulunan Los Angels Beverly Hills Aktörlük Okulundan Milton Katselas öncülüğünde aktörlük eğitimi aldı. Amerika’daki eğitimlerini başarıyla sonuçlandıran ünlü oyuncu Mert Kılıç,kısa zamanda herkesin sevgisini kazanarak ekranların aranan yüzü oldu.Mert Kılıç özellikle de 2010 yılında Samanyolu Tv’de Şefkat tepe adlı dizide canlandırdığı Serdar Komutan rolüyle vazgeçilmezlerin arasına girmeyi başarmıştır. Mert Kılıç Şefkat tepe dizisi dışında çeşitli dizilerde de rol aldı.

Bunlar sırasıyla; 2003 yılında Gurbet Kadını,2004 yılında Tatil Aşkları,2005 yılında Asla Unutma,2007 yılında Kara Duvak,2008 yılında Ateşten Koltuk adlı dizilerdir. Mert Kılıç, Şefkat tepe adlı dizinin çekimlerinde tanıştığı ve rol gereği 3 kez evlendiği rol arkadaşı Aslıhan Güner ile süren birlikteliklerini nihayet evlilik ile noktaladılar. Mutlu çiftin nikahı, 9 Haziran 2013 tarihinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş tarafından kıyılırken, Aslıhan Güner’in nikah şahitliğini ise ünlü yapımcı Adem Kılıç yaptı. Nikah töreninde çifti bu mutlu gününde ,Merzifon İlçe Başkanı Hasan Çilez, Merzifon Esnaf ve Sanatkarları , hayranları ve yakın arkadaşları yalnız bırakmadılar.

 

 

 

Author

Share