Mcdonalds At Eti Doğru Mu | Hanımların Dünyası

loading...

Mcdonalds At Eti Doğru Mu

Mcdonalds At Eti Doğru Mu

MCDONALDS AT ETİ DOĞRU MU?

mcdonalds-3

NASIL BİR KURULUŞ MCDONALDS?

Bir Amerikan şirketi olan MCDonalds, dünya çapında hizmet vermekte olan fast-food restoran yapılanmasıdır. Günde 69 milyon gibi büyük bir müşteri kitlesine hitap eden MCDonalds fastfood sektöründe büyük bir paya sahip. 1940 yılında kurulan fastfood zinciri,119 dan fazla ülkede 34.000 den fazla restoran ile hizmetini sürdürmektedir.13.000 den fazla Amerika dışında işletilen şirketin %80 i özel işletmeciler tarafından geri kalan kısmı ise bizzat MCDonalds şirketi tarafından çalıştırılmaktadır.Çalışan sayısı 2 milyona yaklaşmaktadır.ABD vatandaşlarının tamamına yakını yılda bir kez gitmektedir.Standartları müşteri mutluluğunu ulaşmaya çalışan ve bunu kaliteden ödün vermeden,tüm ayrıntıları ile temizlikten geldiğini düşünen firma.

mcdonalds-at-eti-dogru-mu-3

MCDONALDS’DA AT ETİ

Fakat büyük bir sansasyonel ile gündeme geldi. Müşteri kitlesinin bir kısmı tarafından ret edilirken bir kısmının da uzak durmasına sebep olmuştur. Bir videonun internet ortamına düşmesinden sonra büyük yankı uyandırdı. Video da MCDonalds in etinin at eti olduğu iddasınI destekleyen görüntüler içeriyordu. Mezbane de atların bulunduğu görüntü ardından insanların aklında acaba düşüncesi oluşmasına sebep oldu. Sosyal medya da aniden yayılması sonucu yorumlar yorumları doğurdu.

mcdonalds-2

DOĞRU MU?

Video pek inandırıcı gözükmese de buna inanlar oldu. Fakat yetkililer böyle bir şeyin söz konusu olmadığını belirttiler.Etin Pınar et den karşılandığı ve mezbane de video çekimine izin verildiği belirtilerek güven toplanmaya çalışıldı.Zaten insanlar her ne kadar ilk başta garip karşılasa da böyle bir şeyin mümkün olamayacağını düşündüler. Lakin bir yandan da MC Donalds dan insanların zehirlendiği hatta yaşamlarını yitirdiği ortaya atıldı.

mcdonalds-at-eti-dogru-mu-2

Hayvan hakları savunucularının da böyle bir durumda tepkisiz kalması da bunun sadece internet ortamında birden yayılan bir nevi karalama propagandası olabilmesini akla getirtti. Gerçekten at eti kullanılıyor mu kesin olarak bilinemez belki ama inandırıcılık boyutu olmadığı düşünülüyor. Çünkü sürekli fastfood beslenen kısım böyle bir şeyi gerçekçi bulmuyor. Bu iddia belli zamanlarda ortaya atılmıştı aslında bir ilk değil ama bu denli büyük bir firmanın böyle bir işe girişebileceği ne denli imkânlı tartışılır. Gerçekçi olmak gerekirse ve uzmanların açıkladığına göre fastfood beslenmek zaten zararları aşikar lakin böyle bir durum insan bünyesinde sıkıntıya yol açabilir.

mcdonalds-at-eti-dogru-mu

Bilindik bir diğer büyük fastfood şirkti içinde bu iddia ortaya atılmıştı fakat o şirket bunu kabul etmişti. Böyle bir durumda da neden olmasın, onlarda acaba kullanmış mıdır diye geçiyor insanın içinden. Ama şurası gerçek bizler resmi bir açıklama veya bilimsel bir test yapılmadan bunu bilemeyiz. Böyle iddialar olmasına karşın neden böyle bir test yapılmaz, anlaşılması güç doğrusu. Ama sadece o videolardan yola çıkarak yorumlar yapılacaksa durum çok vahim denebilir. Çoğu insanda bir iğrenme duygusu ortay çıkıyor bu durumda, bizim toplumumuzda at etinin yenmesi hoş karşılanmadığı için garipsenir. Diğer tolumlar için aynı durum söz konusu olmayabilir. Çoğu toplumda hoş gözükmese de her türlü eti yiyen milletlerde var dünyada onlar için belki uygundur.

mcdonalds-at-eti-dogru-mu-1

AT ETİ VAR MI NASIL ANLAYABİLİRİZ?

Bizlerin bir bakışta anlaması çok zor olan at eti çoğunlukla laboratuarlarda tespit edilebilir. Lakin bizim de birkaç test imkânımız var. At etinin rengi koyu olur ciğeri anımsatır ve lifli yapıya sahiptir. Bunlara bakarak en azından iç rahatlatılabilir. Bu fiziksel kıstaslar ile pek at etini çağrıştırmamakta ama biyolojik olarak…

Mcdonalds At Eti Doğru Mu Resimleri

mcdonalds-1mcdonalds-at-eti-dogrumu-2mcdonalds-at-eti-dogrumu-1mcdonalds-at-eti-dogrumumcdonaldsmcdonalds-at-eti-dogru-mumcdonalds-at-eti-dogrumu

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

BENZER YAZILAR

Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Henüz hiç yorum yapılmadı.

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb