Mavisiyle Beyazıyla Bodrum Evleri ve Denizi | Hanımların Dünyası

loading...

Mavisiyle Beyazıyla Bodrum Evleri ve Denizi

Mavisiyle Beyazıyla Bodrum Evleri ve Denizi

Bodrum, Muğla’nın en çok turist çeken ilçesidir. İlçe, her yıl binlerce yerli ve yabancı turist ağırlamaktadır.

Bodrum’un büyük ilgi görmesinin sebepleri arasında tarihi, denizi, kendine has evleri, restoranları ve gece hayatı bulunmaktadır.

Özellikle Ege’ye açılan denizi temizliği ve kalabalık plajları ile dikkati çekmektedir. Ege’nin eşsiz manzarasına bakan beach clublar, restoranlar ve cafeler Bodrum denizini önemli kılan faktörler arasındadır.

Bodrum evleri, buranın bir sembolü haline gelmiştir. Çünkü bu evlerin hemen hepsinin beyaz olması, manzaraya bakması ve etrafının çiçeklerle sarılı olması dünyanın sayılı yerlerinde bulunmaktadır. Bu evler beyaz renktedir ve taştan yapılmıştır. Mavinin her tonundaki boyalarla kapıları veya camları boyanmıştır ve hemen hepsi deniz manzaralıdır. Dar sokakları olan Bodrum bu evler sayesinde rüya gibi bir yerleşim yeri olmaktadır.

Pembe ve mor çiçeklerin hakim olduğu ev ve sokaklar Bodrum’a tatile gelen yerli ve yabancı turistlerin en çok ilgisini çeken şeydir. Doğanın tüm güzelliğini yansıtan beyaz, mavi ve pembe renklerinin uyumu Bodrum’un bütün bir parçasıdır ve bu kendine has evleri ile Bodrum, tatil planlarının vazgeçilmez rotasıdır.

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb