Mavi Gözlüler için Makyaj Tüyoları | Hanımların Dünyası

loading...

Mavi Gözlüler için Makyaj Tüyoları

Mavi Gözlüler için Makyaj Tüyoları

Mavi Gözlüler için Makyaj Tüyoları

Mavi gözlü hanımların ilgisini çekecek bir konuyla karşınızdayız. Mavi gözler nasıl bir makyaj ile ön plana çıkartılır? Mavi gözlü yabancı ünlülerden makyajda en başarılı isimlerin başında şarkıcı Taylor Swift geliyor. Uygun bir eyeliner uygulamasının ardından gözlerine çok yakışan göz farını uygulatıyor ünlü yıldız. Bakır, gri, bronz gibi koyu ve buğulu tonlarda göz makyajı mavi gözlere çok yakışıyor. Dudaklar ve yanaklar mutlaka şeftali ya da açık kahve ve ten renginde olmalı. Ruj da bakır, şeftali ya da açık pembe tonlarında tutulmalı. İri mavi gözleriniz varsa sadece kaş altına ve göz altına aydınlatıcı kullanarak, eyeliner ve maskara ile duru bir görünüm yakalayabilirsiniz. Gözler sade ise dudaklar kırmızı, portakal gibi renklerle ön plana çıkartılabilir. Mavi gözlüler için makyaj tüyoları sınırsız seçeneğe açılıyor.

Profesyonel bir makyöz ile çalışmışsınız gibi bir görünüm elde etmek için bize kulak verin. Mavi gözlüler için en uygun far rengi nedir? Bej ve toprak tonlarındaki farlar gözlerinizi daha iri gösterecektir. Smoky makyaj yaparak herkesi etkileyebilirsiniz. Mavi gözlerinizi daha da parlatmak isterseniz altın tonlarda göz farı, bronz bir pudra ve pembe bir ruj uygulayabilirsiniz. Mavi göz için en ideal far rengi altın ve bakır ikilisidir. Göz kapaklarına gold, kirpik diplerine bronz, gözün dışına doğru ise kahve tonlar kullanın. Far paletiniz ışıltılı olabilir. Gözlerinizi belirginleştirmek için ilk önce aydınlatıcı ya da beyaz far kullanın. Siyah kalemle gözünüzü çevreleyin ve bol miktarda siyah maskara sürün. Kaşlarınızı da doldurmanız iyi olacaktır.

Mavi gözlü kadınlar güzelliklerini vurgulamak adına lacivert, jean mavisi, mint yeşili, bebe mavisi, mor, gri, pudra pembesi, altın, bakır, gümüş, gül kurusu, leylak, kahverengi gibi far renklerini kullanmalı. Göz renginizin zıttı bir far rengi seçmelisiniz. Direkt masmavi bir far yerine lacivert ya da uçuk mavi renkleri seçin. Mavi göz makyajında gizemli ve seksi bir hava katmak için en çok kullanılan renklerden biri koyu gri ile gümüşi tonlardır. Mavi gözlüler için makyaj tüyolarını kullanarak çok hoş bir görünüm elde edebilirsiniz. Göz makyajınız yoğun ise dudaklarda parlatıcı kullanmalısınız. Kırmızı ruj sürecekseniz gözlerde sadece maskara ve eyeliner yeterlidir. Lacivert eyeliner ve kalem çekerseniz kahverengi veya lacivert rimel sürün. Siyah kalem çekerseniz siyah rimel uygun olacaktır. Rimel kahve, lacivert ya da siyah olabilir.

Mavi Gözlüler için Makyaj Tüyoları Resimleri

 

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb