Makyajla Yüzü Zayıf Gösterme | Hanımların Dünyası

loading...

Makyajla Yüzü Zayıf Gösterme

Makyajla Yüzü Zayıf Gösterme

Makyajla Yüzü Zayıf Gösterme

 

Yapı olarak ne kadar büyük cüsseli ya da buna benzer olsak da özellikle yeni çıkan tekniklerle bu durumu tam tersine döndürmek mümkündür. Bu durum, makyaj içinde uygulanabilir. Daha zayıf görünebilmek için, makyajda uygulanan tekniklerden neler olabilir? Bu durum, bir nevi sihirbazlık gösterisinde uygulanan tekniklerin özdeşidir. Yani makyaj ile normalden 5 yada 10 kilo civarında zayıf görünmek mümkün. Elmacık kemikleri, yapısı zayıf bayanlarda daha ön plandadır. İşte tam bu noktada yapacağımız makyaj tekniği ise, biraz kilolu olduğunuzda elmacık kemiklerine yapılan aydınlatıcı rüküşler yardımı ile zayıf görünülebilir. Bu uygulamayı devam ettirecek olursak, elmacık kemiğinin alt kısmına fondöten ile biraz koyuluk verirsek, alt ve üst kısımlar; koyu ve aydınlık olarak birbirinden ayrılmış olacak… Sonrasında yüzünüzün zayıf göründüğü daha da belirginleşecektir.

Makyajda dikkati ruja çekmek, zayıf görünmek için işe yarayabilir. Kimsenin yanaklara bakmaması için dudaklara kullanılan ruj rengi, pembe yada kırmızı olabilir. Birazda parlatıcı kullanmak isabetli olur. Sonrasında gözlere de biraz belirgin makyaj yapılması, dikkati gözlere çeker. Amaç, yanaklardaki farklılığı gizleye bilmektir. Elmacık kemiğindeki gölgeleme işlemi dışında, allık kullanımında dairesel hareketler yapılması ve bu şekilde sürülmesi kilolu gösterebilir. Yüzdeki kilolu görüntüyü azaltmak için içten dışa doğru yapılan allık sürme hareketleri uygulanmalıdır. Bu durumu sihirbazlık gibi düşünebilirsiniz. Bayanlarda ilk bakılan bölgeler, yanak ve gözlerdir.

Allık seçerken rengini, yanaklar için; zayıf gösterme işlemini rahat yapabilecek şekilde seçilmelidir. Özellikle parlaklık katacak ürünler seçilmelidir. Kaş aldırma, olduğunda fazla olmamalıdır. Çünkü ince kaş, büyük yüzlü bayanları, daha kilolu gösterebilir. Normal bir kaş görünümü her zaman idealdir. Sonuç olarak, bayanlar bazen kendilerini küçük hilelerle daha güzel gösterebilirler. Bu durum, makyajda zayıf gösterme teknikleri ile daha çok kendini ifade etmektedir.

Makyajla Yüzü Zayıf Gösterme Resimleri

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb