Makyajın Tamamlayıcısı Olan Allık Nasıl Sürülür

Author

Categories

Share

Makyajın Tamamlayıcısı Olan Allık Nasıl Sürülür?

 

Bazen yüzümüz renksiz olabilir ya da yüzümüzün doğal hali de renksiz olabilmektedir. Böyle durumlarda kadınlar güzelleşmek için makyaj ürünlerine ihtiyaç duyarlar. En çok kullanılan makyaj ürünü allıklardır. Makyajın tamamlayıcısı ve güzelliğin simgesi ünvanını almıştır. Allıklar renk renk ve ton ton olabilmektedir. Herkes kendi ten rengine uygun allık tonunu seçer açık tenliyse açık tonlar, koyu renkliyse daha koyu tonlar tercih eder. Pembe ya da şeftali tonlarında allıklar bulunmaktadır ve kişiler kendi isteğine ve zevkine göre bu allıklardan birini alabilir. Şeftali tonlarındaki allık yüzle daha uyumlu bir görüntü oluştururken, pembe tonlarındaki allık ise daha sevimli ve şirin bir görüntü oluşturacaktır. Bir çok kadın makyajını son olarak bu ürünle tamamlamaktadır.

 

Allık nasıl sürülmelidir?

·         Allık sürmek herkesin sandığı kadar kolay bir iş değildir. Gelişi güzel sürülen, tekniğe uygun sürülmeyen allıklar da yüzdeki emanet duruşuyla kendini belli edecektir. Allıkların belli bir sürülme şekli vardır ve buna uygun sürülmediğin de komik durmaktadır.

·         Allık fırçaya sürüldükten sonra fırça elmacık kemiklerden başlayarak çapraz giderek göz bitimine kadar ilerler. Çok fazla sürülen allık palyaço görünümü oluşturacağı için özellikle pembe allık az sürülmelidir ve bastırılmamalıdır.

·         Allık sürerken fırçaya alınan allık yüze sürülmeden önce üflenmeli ve üzerindeki fazlalıklar atılarak yüzde daha doğal durması sağlanmaktadır. Allığınız la mutlu gezmeler!

 

Makyajın Tamamlayıcısı Olan Allık Nasıl Sürülür Resimleri

Author

Share