Makyaj Yaparken İşinize Yarayacak Bilgiler | Hanımların Dünyası

loading...

Makyaj Yaparken İşinize Yarayacak Bilgiler

Makyaj Yaparken İşinize Yarayacak Bilgiler

Makyaj Yaparken İşinize Yarayacak Bilgiler

 

Kapatıcıya tüm bayanlar gerek duyuyor ve bu yüzden de kapatıcıyı ince fırça ile yuvarlak dokunuşlar yaparak ve göz altına da üçgen şekli vererek sürmeyi deneyin. Böylece cildiniz çok daha aydınlık ve kusursuz olacaktır. Bundan kesinlikle emin olabilirsiniz. Kapatıcıyı uygulayacağınız zaman fırça ile sürün böylelikle daha çok cilt kapatıcıyı emecektir. Göz makyajı yapacağınız zaman önce göz kapaklarınızın altına pudra sürmelisiniz. Kirpiklerinizi kıvırmayı deneyin ve rimel süreceğiniz zaman sadece üst kirpiklerinize sürünüz. Bu şekilde kirpikleriniz daha da belli olacaktır. Evinizde kaş kaleminiz varsa kaşlarınıza renk vermeyi deneyin. Sonra da fırçayla kaşlarınızı tarayıp şekil verebilirsiniz. Elmacık kemiklerinize de allık süreceğiniz zaman mutlaka gül renginde almanızı size tavsiye ediyorum. Ayrıca bu allığı sürdüğünüz zaman ince olmasına dikkat ediniz. Dudaklarınıza da doğal renkte ki ruj ve dudak kalemi tercih ediniz. Bu arada dudaklarınıza da parlatıcı sürmenizde çok şık ve dikkat çekici olmaktadır.

Makyaj yaparken işinize yarayacak bilgiler bu sitede bulunmaktadır. Hemen sitemize girip makyaj hakkında bilmediğiniz her şeyi bulabileceksiniz. Göz kapaklarınızın üzerine açık bej tonlarındaki far sürmenizi öneriyorum. Bu yazımızdaki bilgiler sizlerin işinize çok yarayacağından hiç şüpheniz olmasın. Fondöteni eğer temiz bir cilde uygulayacaksanız mutlaka parmağınız ile değil sünger ile sürmeniz gerekiyor. Göz makyajı çok önemlidir. Gözlerinizi eğer büyük göstermek istiyorsanız göz kaleminiz ya kahverengi ya da siyah renkli kalemler seçmelisiniz. Yalnız asla gözlerinizin uçlarına taşırmayın. Alt kirpikler de çok önemli olmaktadır. Alt kirpiklere taşanları silmek için pamuk çubuğu ile silmelisiniz. Allık renklerini ise renklerini seçerken de dikkatli olmalısınız. Allık seçimlerinde koyu renklerinin olması sizler için daha uygun olacaktır. Ama elmacık kemiklerinizin altından sürmeniz doğru olacaktır. Makyaj Yaparken İşinize Yarayacak Bilgiler;Sarışın bayanlar için de çok etkili makyaj tariflerini de sizlere yazalım. Gereken püf noktaları ayrıntılı olarak sarışın bayanlar için söyleyeceğiz.

İlk olarak gözlerden başlayalım. Çünkü gözler çok önemli olmaktadır. Bunu sakın unutmayınız. Bu yüzden de doğru renkleri seçmeniz en doğrusu olacaktır. Eğer teninizin rengini kullanmazsanız kötü görünür benden söylemesi. Gözlerinize eyeliner çizeceğiniz zaman kuyruğundan başlamanız gerekiyor. Özellikle bayanların başına gelen bir olay daha vardır. Bu da oje soyulmasıdır. Bayanlar oje sürdükten sonra yaklaşık iki ya da üç gün sonra ojeler soyulmaya başlanmaktadır. Yapmanız gereken ojelerin soyulduğu kısma simli ojeler sürmenizdir. Bu sizi bir süre boyunca kurtaracaktır. Böyle yaparak ojelerin kötü görünmemesini sağlamış olacaksınız. Adeta ojeniz yenilenmiş gibi olacaktır. Tırnak bakımı bayanların vazgeçilmezi arasındadır. Gözlerini daha büyük göstermek isteyen bayanlar aramızda mutlaka vardır. Gözlerini daha canlı göstermek için göz kapağının altına eyeliner uygulayınız. Bunu yaparak gözleriniz daha büyük görünecektir.

Makyaj Yaparken İşinize Yarayacak Bilgiler;Bayanların hepsi daha güzel görünmek isteyecektir. Cildiniz çok parlıyorsa ve bunu engellemek istiyorsanız yapabileceğiniz uygulamalar da vardır. Cildiniz çok parlıyorsa bu yağlanmadan meydana gelmektedir. Bunun için filtreli olan kahve kağıdını kullanırsanız cildinizde olan yağlar azalacaktır. Dudaklarınıza peeling yaparak yumuşatacak ve canlı görünecektir. Kış aylarında dudaklar çok yıpranmaktadır. Bu yüzden de peeling yaparak dudaklarınız canlanmaya başlayacaktır. Kaş şeklinizi de mutlaka yüzünüzün tipine göre ayarlamalısınız. Yoksa yüzünüzde ya daha geniş ya da daha uzun görünecektir. Kaş renginiz eğer çok açık ise ve kısa ise kaş kalemi ile kalınlaştırabilirsiniz. Hem de renk de verebilirsiniz. Sağlıklı dudaklara uygulanan ruj kötü durabilir. Önce dudaklarınızı besleyin ve dudaklarınıza bakım yapın. Selülitlerinizi yok etmek için malzemeler listesi şunlardır. Buğday yağı, kekik yağı, biberiye yağı ve badem yağıdır. Akşam yatmadan selülitli bölgelerinize masaj yaparak uygulayın.

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

BENZER YAZILAR

Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Henüz hiç yorum yapılmadı.

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb