Makyaj Teknikleri | Hanımların Dünyası

loading...

Makyaj Teknikleri

Makyaj Teknikleri

Makyaj Teknikleri

 

Yüzünüze doğru bir makyaj yapmak için teknikleri iyi bilmeniz gerekmektedir. Makyaj teknikleri için bu siteyi ziyaret etmelisiniz. Makyaj tüm bayanların olmazsa olmazı olmaktadır. Güzellik için makyaj çok önemlidir. Makyaj abartılmadan yapılmalıdır ki makyajınızın güzelliği belli olsun. Bu çok önemlidir. Makyaj uygulamasında tekniklerin doğru bir şekilde yapılması şarttır. Bunu sakın unutmayınız. Makyaj teknikleri resimlerini sitemizden de inceleyebilirsiniz. Makyaj tekniklerinde ilk olarak birinci aşamadan başlayalım. Makyajınızda ilk aşama fondöten, pudra ve kapatıcı kullanmaktır. Bütün bunlar yüzdeki kusurları gizlemeye yardımcı olmaktadır.

Fondöten ve kapatıcılar göz altları ve siyah noktaları da kapatmaya çok yardımcıdır. Kapatıcı ve fondöten yüzdeki kusurları gizlemeye yardımcı olmaktadır. Kapatıcı ve fondöten koyduktan sonra pudra ile üzerinden geçirmelisiniz. Fondöten ve kapatıcıları seçerken kendi cildinize uygun renkleri tercih etmelisiniz. Fondöten sürerken fırça ile de sürebilirsiniz. Kapatıcı da fondöten gibidir. Ciltte kusurlar varsa eğer o zaman kapatıcı gibi bir yardımcıdır. Cildinizde boluşan sorunlara çok iyi gelmektedir. Daha çok göz altlarında ve burun çevresinde ki kusurlar vardır. Bu bölgelere kapatıcı sürebilirsiniz. Ayrıca ağız çevresinde ve kırışıklıkları olanlar da kapatıcı ile bu kusurları da kapatabilirler.

Pudra işlerine de geçtiğiniz zaman alın bölgesinde ve bu konu hakkında bilgi almak isteyen herkes bu siteye girin. Çünkü bu siteden makyaj ile bilgi alabileceğinizi bilmelisiniz. Makyaj yaparken kaş ve kirpikler de çok önemlidir. Kaşlarınız dolgulu ve gösterişli olması gerekmektedir. Kaşlarınıza şekil vermelisiniz. Göz farı da çok önemli olmaktadır. Makyaj yapma da göz farı seçimi yaparken kendinize yakışacak renkleri seçmeniz gerekir. Elbiselere uygun göz farları seçin. Parlak göz farları seçerken gözlerinizi daha çok göstermiş olacaksınız. Makyaj yaparken de klasik teknikleri de denemelisiniz.

Klasik teknik eğer kullanacaksanız gözün iç köşesinden başlayarak kaş kemiğine kadar nötr renkler kullanın. Sonrasında da daha hassas renkler kullanmanızı tavsiye ederim. Mutlaka cilt tarzına yakın tonda renkler seçmenizi öneriyorum. Cilt rengine uygun kapatıcılar ve fondötenler alırsanız kırışıklıkları ve kusurlarınızı böylece daha çabuk hem de kolay bir şekilde kaybolur. En son eyeliner çekmeniz gerekecektir. İlk önce kirpiklere uygulayın. Sonra ince bir fırça ile yapın. Eyeliner arasında zor bir makyaj işlemi değildir. Çok kolay ve rahatça yapabileceğiniz bir işlemdir. Eyeliner kişilere sıkılaştırmak daha gösterişli olmasını sağlayabilirsiniz. Ama eğer yine de kirpikleriniz küçük ve gösterişsizse o zaman takma kirpik kullanın.

Takma kirpik kullandığınız zaman da uçlarına maskara kullanabilirsiniz. Takma kirpikler hafif olarak kirpiklerinizin üzerine yapıştıracaksınız. Takma kirpikler gözünüze zarar vermez ve kolayca çıkartılır. Ayıca suda da kolay çıkarabilirsiniz. Her bayan makyaj yapmayı çok sever ve makyaj yapmayı çok sever ve makyaj yapmak bayanlara çok eğlenceli gelmektedir. Makyaj yapmayı biliyorsanız ama tekniğini bilmiyorsanız sizleri bu siteye bekliyoruz.

loading...
Etiketler:

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb