Mahmutpaşa Alışveriş Festivali başlıyor 29 Ağustos-29 Eylül | Hanımların Dünyası

loading...

Mahmutpaşa Alışveriş Festivali başlıyor 29 Ağustos-29 Eylül

Mahmutpaşa Alışveriş Festivali başlıyor 29 Ağustos-29 Eylül

550 yıllık tarihiyle Türkiye’nin en büyük ve en eski çarşılarından biri olan,

“ortadireğin alışveriş mekanı”

Mahmutpaşa,

29 Ağustos-29 Eylül tarihleri arasında,

tarihinde ilk kez alışveriş festivaline ev sahipliği yapacak. Fiyatlarda yüzde 70’e varan indirimler olacak.

Gelinlikler 500 liraya düşecek

Mahmutpaşa’da gelinlik satışı üzerine 34 yıldır esnaflık yapan Ali  Gürsoy, Mahmutpaşa’nın çok hareketli bir yer olduğunu ancak bu hareketi daha da  yoğunlaştırıp İstanbul halkına büyük bir hizmet vermeyi düşündüklerini belirtti.

Alışveriş için İstanbul dışından da Mahmutpaşa’ya çok sayıda vatandaşın  geldiğini anlatan Gürsoy, “Festival dolayısıyla fiyatlar daha da cazip hale  gelecek. Ürünlerde, yüzde 70 varan indirim uygulanacak. Ortalama 990 lira olan  bir gelinlik fiyatı, festival dolayısıyla 500 liraya düşecek. Müşterilerimiz  yalnızca gelinliği bu fiyata alacaklarını düşünmesinler. Gelinliğin yanında duvak  ve çiçeğini de vereceğiz” dedi.

Mahmutpaşa’da giysi dışındaki ürünleri de bulmanın mümkün olduğunu ifade  eden Gürsoy, “Alışveriş merkezlerine karşı değiliz ama burada da 550 yıllık bir  geçmiş var. 550 yıllık geçmişi sahiplenmeye çalışıyoruz. Mahmutpaşa, Kapalıçarşı  ile birlikte, alışveriş kültürünün başladığı bir yer” diye konuştu.

Festival dolayısıyla Mahmutpaşa esnafının çok heyecanlı olduğunu dile  getiren 33 yıllık esnaf Yaşar Alvon da 550 yıllık Mahmutpaşa Çarşısı’nı bir çok  insanın hala bilmediğini, bu nedenle festivalin, çarşının tanıtımı yönünden büyük  bir yarar sağlayacağına inandığını söyledi.

Firma sahiplerinin müşteriyle birebir ilgilendiğini ifade eden Alvon,  “Ürünlerimiz, belirli yerlerde satılan ürünler. Bu ürünlerin Mahmutpaşa’daki  fiyatlarını öğrenen müşterilerimiz aradaki farkı daha iyi anlayacaklar.  Ürünlerimizi çok uygun fiyata satmaya başladık bile. Mahmutpaşa’da sezon ürünleri  de çok hesaplı fiyata bulunabiliyor” dedi.

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb