Güzellik Cilt Bakımı Mac Kozmetik Ürünleri Ve Mac Makyaj Malzemeleri Özellikleri

Mac Kozmetik Ürünleri Ve Mac Makyaj Malzemeleri Özellikleri

-

- Advertisment -

Mac Kozmetik Ürünleri Ve Mac Makyaj Malzemeleri Özellikleri

İnsanlık tarihinin ilk günlerinden her birey kendisini beğenmek ve kendisini karşısındaki beğendiği kişiye beğendirmek istemiştir. Bunun için ilk çağlarda yapılan şeyler karşısındaki kişiye bir şeyler verme, onun için bir şeyler avlama ya da resmini duvara çizmek gibi şeyler olmuştur. Fakat dış görünüm olarak çok da bir şey yapmaları mümkün değildi çünkü bu konuyla alakalı ne bir kültür ne de kurallar var idi. Zaman geçtikçe toplumlar büyüdü, genişledi, farklılaştı ve ayrıştı. Her topluluğun, her milliyetin kendine has, kendi toprakları içinde kabul gören bazı güzellik kavramları oluştur. Güzellik her ne kadar göreceli bir kavram olsa da, genel olarak bir topluluk içinde kabul edilen normlar belirlidir. Bu normları dünyaya yaymak da mümkündür. Bütün dünyada kabul edilen ve ya edilmeyen bazı şeyler vardır. Her ne kadar bazı toplumlar bazı şeyleri kabul etse de bu genel olarak kabul görmeyebilir.

Genel olarak kabul görülen şey ise, ayarında ve dozunda yapılan bir makyaj ile güzelleşmeyecek, çekicilik kazanmayacak bir kadın hatta bir insan yoktur. Günümüzde kozmetik ve makyaj ürünlerini artık erkekler de kullanmaktadır. Dediğimiz gibi önceden böyle bir durum yok iken şimdi yeni norma erkeğin de bakımlı olması. Yani kozmetik oldukça büyük bir pazar. Biz de bu gün Mac kozmetik ürünleri ve Mac makyaj malzemeleri özelliklerine bakacağız. Mac Kozmetik Firması Mac, New York / Amerika Birleşik Milletleri merkezle, dünyanın en önemli kozmetik markalarından birisidir. Mac kozmetik firmasının esas amacı ve ilkesi, kadınların güzelliğini ortaya çıkarmaktır. Fakat firma, bu güzelliği sağlarken, kesinlikle sağlıktan ödün vermemektedir. Mac, bünyesinde her ten rengi, her cinsiyet her zevk için birçok ürün barındırmaktadır. Ürünlerinde ki renk yelpazesi ise olağanüstüdür. Gelin şimdi Mac kozmetik ürünleri ve Mac makyaj malzemeleri özelliklerine bakalım.

Mac kozmetik ürünleri ve Mac makyaj malzemeleri özelliklerini incelediğimiz zaman 4 ana kategoriye ve bu ana kategorilerin de farklı alt kategorilere ayrıldıklarını görüyoruz. Bu kategoriler:

• Makyaj – Göz, Dudak, Yüz, Oje

• Baz + Cilt Bakımı – Temizleyici, Nemlendirici, Baz Ürünleri, BB ve CC, Seyahat Boy

• Fırça + Aksesuarlar – Fırça, Aksesuar, Pro Ürünler

• Parfüm – Turquatic Şimdi bu kategorilerde bulunun ürünlere, neler yaptıklarına, ne işe yaradıklarına, nerede kullanıldıklarına bakacağız. Göz Farları: Farklı renkler, farklı renk tonlarını bulabileceğiniz göz farları, ayrıca kalıcı etki bırakan, nemlendiren, parlatan, örtücü olması, doğal renklere sahip olması, matlaştırıcı, yapışkan kıvamda olması gibi farklı özellikleri ile her göz rengine uygun göz farı bulunmaktadır. Makyaj kategorisi göz ürünleri:

• Göz Bazları: Uzun süre kalıcı, solmayan, aydınlatıcı ve transparan örtücü gibi özellikleri ile makyajınıza başlamadan önce uygulayabilirsiniz.

• Göz Paletleri: 4, 6, 9 ve 15′ li setler halinde farklı renk tonları ve fırçalı – fırçasız farklı modelleri ile göz çevrenizi istediğiniz renk ve renk tonuyla örtebilirsiniz. • Göz Kalemleri: 2 renk seçeneğinden olağanüstü 37 renk seçeneğine kadar olan farklı göz kalemleri mevcuttur.

• Kaş: Kaşınıza uygun farklı renk ve renk tonları ile birlikte kalemler, maskaralar, paletler bulabilirsiniz.

• Takma Kirpikler: Dolgun, doğal, uzun, ince, kalın ve daha birçok seçeneği ile yüz yapınıza ve zevkinize uygun takma kirpikleri ve cildinize zarar vermeyen latex yapıştırıcıyı burada bulabilirsiniz.

• Maskara: Kirpikleriniz için uzun, kalın, ince efektlerini veren hatta rengini koyulaştıran ve kıvıran maskaraları burada bulabilirsiniz. Makyaj kategorisi dudak ürünleri:

• Rujlar: Onlarca farklı renk seçeneği, farklı dolgunluk seçenekleri, mat ve parlak etkilileri hatta nemlendiricileri ile dudaklarınızı istediğiniz an istediğiniz ortam ve kıyafete uydurabilirsiniz.

• Dudak Bazları: Çatlamış dudaklarınızı nemlendiren hatta sonrasında çatlamasını engelleyen, forma sokan ürünleri burada bulabilirsiniz.

• Dudak Kalemleri: Yine farklı renk ve ton seçenekleri ile rujunuzu sürdükten sonra etrafındaki ince detayları vermek için kullanacağınız ürünler buradadır.

• Dudak Paletleri: Tek bir paletinde 6 adet renk tonu sunabilen ve yaratıcılığınızın sınırlarını ortadan kaldıran dudak paletleri ile sizde profesyonel bir makyaj yapabilirsiniz.

• Dudak Parlatıcıları: Cam gibi parlatıcı etkili ya da örtücü amaçlı kullanılabilen bu parlatıcıların, bakım yapan, dolgunlaştıran, hatta nemlendiren türleri de mevcuttur. Makyaj kategorisi yüz ürünleri:

• Fondöten: 46 farklı cilt tonu seçeneği ve tam, yarım örtücü gibi farklı çeşitleri ile sizde yüzünüze istediğiniz tonda fondöteni uygulayabilirsiniz.

• Allıklar: 40′ tan fazla renk seçeneği ve farklı cilt türlerine uygun farklı allıklar mevcuttur.

• BB ve CC Kremler: Bu kremlerden BB kremler genel olarak sizin cildinize uygun olarak renk değiştirir ve genelde 3 tona sahiptirler. CC kremler ise farklı renklerde ve tonlarda bulunabilir.

• Kapatıcılar: Tek renkler ve ya set olarak farklı tonlarda satılan kapatıcıların da su geçirmeyen, doğal tonlarda ve nemlendirici türleri bulunmaktadır.

• Pudralar: Mat doku ve ya aydın bir cilt sağlayan, jel ve kremsi kıvamlarda olan farklı pudralar mevcuttur.

• Yüz Bazları: Yüzünüzü makyaj öncesi pürüzsüzleştirirken aynı zamanda nemlendiren, yağ kontrolü yapan, gözenekleri azaltan, matlaştıran ve daha birçok özellikte her tene uygun tonda baz bulunmaktadır.

• Kitler: Bu kitlerin sunduğu birden fazla ton seçeneği ile yüzünüzün güzelleşmesine katkıda bulunabilirsiniz. Makyaj kategorisi oje ürünleri:

• Laklar: Matlaştıran, parlatan, bakım yapan, doku efektli hatta baz olarak oje sürmeden önce kullanılabilen ürünler bulunmaktadır. Baz + Cilt Bakımı kategorisi ürünleri:

• Temizleyiciler: Yağlı ve ya yağsız formüllü, durulama gerektirmeyen, nemlendiren, bakım yapan cilt temizleyicileri ile makyaj öncesi cildinizi temizleyip, mükemmel bir makyaja başlangıç yapabilirsiniz.

• Baz Ürünler: Farklı renk ve ton seçenekleri ile cildiniz makyaj öncesi hazırlayabilirsiniz.

• Nemlendiriciler: Şişkinlikleri indirmek, gözenekleri daraltmak, siyah noktaları engellemek, hatta cildiniz besleyip sıkılaştırmak için, bu nemlendiricilerden yararlanabilirsiniz. Fırça + Aksesuarlar kategorisi fırça ürünleri:

• Göz fırçaları: Farklı şekillerde, farklı kalınlıklarda kremler ve pudralar için ayrı ayrı üretilmiş göz fırçalarını bulabilirsiniz.

• Dudak fırçaları: Şekil veren, forma sokan farklı tiplerde dudak fırçaları buradadır.

• Yüz fırçaları: Farklı boylarda pudra, toz ve allık için ayrı ayrı üretilmiş yüz fırçaları buradadır. Fırça + Aksesuarlar kategorisi aksesuarlar:

• Pro paletler: Çeşitli baz, kapatıcı, pudra ve benzeri ürünleri dilediğiniz şekilde yerleştirebileceğiniz boş paletlerdir.

• Saklama kapları: Çeşitli doldurulabilir, kremler, losyonlar hatta fırçalar için uygun boş kaplardır. Parfüm kategorisi ürünleri:

• Turquatic: 3 farklı boy seçeneği ile ( büyük, orta, taşınabilir ), denizden ilham alan kokusu ile makyajınıza enfes derecede hoş kokusu ile eşlik edecektir. Böylece dünyaca ünlü, sizi güzelleştirirken aynı zamanda cildinize zarar vermeyen Mac kozmetik ürünleri ve Mac makyaj malzemeleri özelliklerini sıralamış olduk.

 

Mac Kozmetik Ürünleri Ve Mac Makyaj Malzemeleri Özellikleri Resimleri

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Latest news

Cardi B Deletes Instagram After Social Media Backlash Over Her Historic Grammys Win

What was expected of her was the same thing that was expected of Lara Stone: to take a beautiful...

Offset Shares a Video of Cardi B Giving Birth to Baby Kulture

What was expected of her was the same thing that was expected of Lara Stone: to take a beautiful...

Jennifer Aniston’s Ex Justin Theroux Wishes Her Happy Birthday on Instagram

What was expected of her was the same thing that was expected of Lara Stone: to take a beautiful...

Lady Gaga and Cardi B Meet at the Grammys

What was expected of her was the same thing that was expected of Lara Stone: to take a beautiful...
- Advertisement -

Vampire Step-Dad – Invitation

What was expected of her was the same thing that was expected of Lara Stone: to take a beautiful...

Awkoder – Lovely Eyes

What was expected of her was the same thing that was expected of Lara Stone: to take a beautiful...

Must read

- Advertisement -

You might also likeRELATED
Recommended to you