M.B.Fashion Week Adl. Cengiz Abazoğlu | Hanımların Dünyası

loading...

M.B.Fashion Week Adl. Cengiz Abazoğlu

M.B.Fashion Week Adl. Cengiz Abazoğlu

M.B.Fashion Week Adl. Cengiz Abazoğlu

 m-b-fasion-week-adl-cengiz-abazoglu
        1969 yılında dünyaya gelen ünlü modacı Cengiz Abazoğlu çok küçük yaşlarda ailesinin kumaş firmasında çalışmaya başlayarak moda dünyasına ilk adımlarını atmış oldu . Rengarenk kumaşların içerisinde daha önce oyun oynayan modacı o yıllarda yapacağı mesleği çoktan bünyesine yerleştirmişti . Modacı olabilmek için liseyi yarıda bırakıp Brüksel ‘ de deri üzerine faaliyet gösteren bir firmada tasarımcılık yapmaya başladı . Yetenekli modacı adım atmadan önce emekleyerek hayat merdivenlerini yavaş yavaş tırmandı . Sonunda istediği noktaya çok geçmeden ulaştı . 2006 yılına kadar sadece kişiye özel çalışmış , daha sonra firmalarla çalışmaya başlamıştır . Dünya çapında tanınan bir sanatçı olmayı başararak ünlü bir çok firmaya tasarımcılık yapmıştır . Özgür ve özgün tarzıyla dünya nın beğenisini toplayan yetenekli usta bu yıl ki çalışmalarını canlı renklerin dansı ile yapmış . Yenilikçi duruşu , hazırladığı iddialı koleksiyonları ile şimdi de ADL kadınlarının hayatına yeni bir  bakış açısı getiriyor . ADL ilk kez 2012 yılında yetenekli modacı ile bir araya gelmiş daha sonra ise tasarımlarının kalitesi markayı başka bir dünyaya taşımıştır . Bu sebepten ötürü olacak ki hala birlikte çalışıyorlar ve koleksiyonları ADL markası adı altında sunuyorlar . Bu yıl ise ADL + Cengiz Abazoğlu ” Revan ” adlı koleksiyonları ile podyumda moda sevenlerle buluştu .
 Koleksiyonunda canlı renklerle açık tonları bir araya getirerek  baharın en güzel en ferah tasarımlarını görücüye çıkaran Cengiz Abazoğlu daha çok beyaz ve turuncuyu bir araya getirerek harika bir kontrast oluşturmuş .  İnce kumaşlarla çalışmış ve form olarak salaş lık tan uzak ama rahat tasarımlar ortaya koymuş . Makyajda doğallık tercih edilirken kadının en zayıf noktası olan topuklu ayakkabıları en seksi şekliyle kullanmış . Aralara serpiştirdiği koyu renkleri de yine beyaz ile birleştirerek tasarımlar üzerinde oluşabilecek depresif etkilerin önüne geçmiş . Turuncu , kahve rengi ve beyazdan oluşan ilk tasarım beyaz zemin üzerine oturtulmuş kahve dal desenli sütyen ve altına turuncu mini sade bir şort , ayaklardaki o kahve rengi iplerle bağlanmış ayakkabılarla muhteşem bir görüntü oluştururken üzerine giydirilen etekleri yine turuncu ve kalan kısmı sütyenin deseninden olan trençkot ile görüntüde netlik yakalanmış gibi duruyor .
 Aynı model kumaşı bir çok tasarımında kullanarak adeta kumaşı dile getiren Cengiz Abazoğlu 2016 İlkbahar – Yaz ‘ının en güzel desenlerini tasarlamış aslında . Bunu maxi boy olarak tasarladığı elbisede gözlemlemek daha kolay . Hem sade hem karmaşık görüntü sergileyen tasarımın bazı parçaları sakin duruşu ile naturelliğin bir numaralı örneği olmuş , bu duruşu korumak için ise tasarım üzerinde ne bir makyaja ne de bir aksesuara yer verilmemiş . Sade turuncu küçük elbise bunu ispatlar nitelikte sergileniyor . Beyaz zemin üzerine mavi baklava dilimli karelerin kullanılması ve üste tasarlanan beyaz gömleğin ön tarafında komple fırfır  var ve bu fırfırların içi pantolonla uyumlu olarak motiflendirilmiş . Ayrıca fırfırların etrafındaki mavi biyeler görüntüyü yakalamayı kolaylaştırırken , görünürlüğü de arttırmış .

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb