Limon ve karbonatla Evde Gebelik Testi | Hanımların Dünyası

loading...

Limon ve karbonatla Evde Gebelik Testi

Limon ve karbonatla Evde Gebelik Testi

Limon ve karbonatla Evde Gebelik Testi Yapımı

Birçok hanım zaman zaman adet gecikmesi yaşar ve çoğu kez hamile olduklarını düşünürler. Eczanelerde satılan ürünler kısmen pahalı olduğu için her ay ekstra para harcamak istemezler. Ya da bir sağlık kurumuna gidip gebelik testi yaptırmaya üşenirler. Birazdan tariflerini vereceğimiz limon ve karbonatla evde gebelik testi yapmak ise son derece kolaydır. Bu iki etken maddeyi kullanan pek çok hanım güvenilir sonuçlar almayı başarmıştır. Ancak bazı istisnai durumlarda herhangi bir sonuç alınamayabilir. Bu durumda en kesin tanı kan testi yapılarak verilir. Hamilelik testinin doğru çıkabilmesi için adet(regl) gününün yaklaşık bir hafta gibi bir süre gecikmesi gerekir. Adet gecikmeleri her zaman hamilelikten kaynaklanmayabilir. Bu nedenle ister limon ve karbonatla evde gebelik testi yapın, ister eczanelerden alacağınız aparatlarla gebelik testi yapın sonuç her zaman negatif çıkacaktır.

Adet gecikmeniz çeşitli hastalıkların habercisi olabileceğini düşünerek en kısa sürede bir kadın hastalıkları uzmanına görünerek gerekleri kan testlerini yaptırmanızda büyük fayda vardır. Şimdi son derece maliyetsiz ve zahmetsiz olan limon ve karbonatla evde gebelik testi yapımını kısaya anlatmaya çalışalım.

Limonla Gebelik Testi Yapımı: Limonla gebelik testi yapmak için, derin ve şeffaf bir kabın içine idrarınızı yapın. Bir adet limonu ikiye bölün ve bir parçasını idrarın üzerine sıkın. Limonun minik granülleri veya tortuları idrarın dibine çökmeye başladıysa mutlu olabilirsiniz. Çünkü bu durum hamile olduğunuzu işaret etmektedir. Ancak limon tortuları ve granülleri dibe çökmeyip idrarın üzerinde kalıyorsa maalesef hamile değilsiniz demektir.

Karbonatla Gebelik Testi Yapımı: Bir diğer yöntem ise karbonat kullanılarak yapılan gebelik testtir. Bu test için ihtiyacınız olan tek şey herkesin evinde bulunan bir miktar karbonattır. Karbonat testini yapmak için, yine derin ve şeffaf bir kabın içine idrarınızı yapın. 1 çay kaşığı karbonatı idrarın içine yavaşça dökün. Eğer karbonat idrarın üzerinde köpürmeye başlarsa hamilesiniz demektir. Ancak karbonat idrarın dibine çöküyorsa ne yazık ki hamile değilsiniz. Evinizde kolayca yapabileceğiniz bu yöntemler tamamen sizin hamilelik şüphelerinizi ortadan kaldırmak için en ideal yollardan biridir. Bu iki yöntemi uygulayan birçok kişi başarılı sonuçlar aldığını belirtseler de bazı kişilerde etkisini göstermemiştir. Her ne kadar olumlu sonuçlar aldıysanız da kesin sonuç hastanelerde yapılan kan testleriyle belli olmaktadır. Bu nedenle en yakın sağlık kurumuna giderek kan testi yaptırmayı ihmal etmeyin.

Limon ve karbonatla Evde Gebelik Testi Resimleri

 

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb