Lazer Epilasyon | Hanımların Dünyası

loading...

Lazer Epilasyon

Lazer Epilasyon

Lazer Epilasyon

 

Günümüz teknolojisi ile beraber vücudumuzda bulunan istenmeyen tüylerden kurtulmanın en iyi ve en kolay yollarından biri olan lazer epilasyon, günümüzde birçok birey tarafından tercih ediliyor. Lazer Epilasyon hakkında araştırma yapan kullanıcılar tarafından ulaşılan birçok bilgiye göre lazer epilasyon her ne kadar risksiz bir yöntem olsa da bazı hastalığı bulunan bireyler için riskli bir hal alıyor. Lazer epilasyonun çalışma mantığı ise lazer ışık sistemi ile vücut üzerinde ki tüylerin kökünü tahrip ederek vücuttan kaldırmaktan ibarettir. Kıl kökünde kalıcı hasarlar bırakarak kılların tekrar uzamasını engelleyen lazer epilasyon herhangi bir deri rahatsızlığı bulunmayan bireylerin derisine zarar vermemektedir. Lazer enerjisi kıl kökünü yakarak kılların tekrar uzamasını büyük olasılıkla engellemektedir. Yanan kıllar deriden hemen dökülmektedir. Dökülmeyen kıllar ise kısa bir süre içerisinde vücuttan atılmaktadır. Tek lazer epilasyon seansında çözülemeyen kıl problemi, birkaç lazer epilasyon seansı sonucunda tamamıyla engellenmektedir. Deride ki kıl pigmentleri lazer ışınlarını emerek deriye herhangi bir zarar vermeden kılları tamamen yakmaktadır.

Çene Lazer Epilasyonu, Kol lazer epilasyonu, bacak bölgesi lazer epilasyonu gibi kategorileri ve türleri bulunan lazer epilasyon, günümüz teknolojisi ile beraber son derece verimli çalışmaktadır ve risk oranı ciddi anlamda çok düşüktür. Ancak rahatsızlığı bulunan bireylerin lazer epilasyon işlemi yaptırmadan önce doktor onayı almaları gerekmektedir. Bu sayede risk tamamen ortadan kaldırılmaktadır. Lazer epilasyon uygulatmayı düşünen fakat kafasında soru işaretleri bulunan insanların en çok araştırdığı soru olan Lazer Epilasyon Kimler İçin Sakıncalıdır sorusunu madde madde yanıtlayacak olursak; – Hamile bayanlarda lazer epilasyon yaptırılmamalıdır. – Epilepsi hastası olan bireyler, lazer epilasyon yaptırmadan önce doktordan onay almalıdırlar. – Sivilce tedavisi için ilaç kullanan bireyler lazer epilasyon yaptırmamalıdır. – Kaşlara ve göz çevresine yakın bölgelere epilasyon uygulanmamalıdır ve bölgeler dikkatli bir şekilde seçilmelidir. – Kalp pili bulunan bireyler lazer epilasyon yaptırmamalıdır. – Sara hastaları lazer epilasyon yaptırmamalıdır. – Cilt hastalığı bulunan bireyler epilasyon yaptırmamalıdır. – Ayva tüyü bulunan bireyler epilasyon yaptırmamalıdır.

Bu saydığımız kriterlerden herhangi birine sahip olan bireyler lazer epilasyondan kesinlikle uzak durmalıdırlar. Eğer ciddi anlamda lazer epilasyona ihtiyaç duyuyorlar ise doktorları ile görüşüp onların onayını almaları gerekmektedir. Lazer epilasyon her ne kadar risksiz bir işlem gibi görünse de bazı rahatsızlıkları bulunan bireylerde ciddi sorunlara yol açabilir. En doğru şey ise doktordan onay almak ve ona göre lazer epilasyon işlemi yaptırmak olacaktır. Günümüz de son derece basit bir şekilde vücudumuzda bulunan istenmeyen tüylerden kurtulma yolu olan lazer epilasyon, gerçekten vücudumuzda bulunan istenmeyen tüylerden kurtulmak için en iyi yöntemlerden birisidir. Ancak sağlık her şeyden önemli olduğundan dolayı lazer epilasyona başlamadan önce kesinlikle doktorumuz ile görüşmemiz gerekmektedir. Lazer epilasyon yaptırmak isteyen bireylerin en çok merak ettiği şeylerden birisi ise Lazer Epilasyon Etkisi konusudur.

Lazer Epilasyon lazer ışık kullanıldığından ötürü herhangi bir rahatsızlığı bulunan bireyler için riskli bir işlemdir. Cildin altına lazer ısı enerjisi gönderildiğinden dolayı risk içerebilmektedir. Lazer epilasyon, profesyonelce ve doğru bir şekilde uygulanmadığı takdirde bireyde kalıcı etkiler bırakabilmektedir. En büyük risklerden birisi ise güneş ışınlarıdır. Lazer epilasyonu işlemine başlamadan 30 gün önce birey güneş ışınlarına maruz kalmamalıdır. Lazer epilasyonun çalışma prensibi olan tüy pigmentini ısıtarak tüyleri yakması ve vücuttan atmasıdır. Güneş ışınlarına maruz kalmış olan tüy pigmenti, tüyleri yakarken aynı şekilde deriye de zarar verebilmektedir. Bu duruma maruz kalmamak için lazer epilasyon işlemi yaptırmış olan bireylerin cildini güneş ışınlarına karşı güneş kremleri ile koruması gerekmektedir.

loading...
Etiketler:

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb