Lazer Epilasyon Aleti | Hanımların Dünyası

loading...

Lazer Epilasyon Aleti

Lazer Epilasyon Aleti

En İyi Lazer Epilasyon Aleti

İstenmeyen tüylerden kurtulmak için uzun yıllardır birçok yöntem uygulanmaktadır. Modern epilasyon uygulamaları ortaya çıkmadan önce keskin deniz kabukları ile traş olmak, cımbız veya yapışkan maddelerle tüyleri koparmak, tüylerin bulunduğu bölgeye pürüzlü yapıda nesneler ile zımpara yapmak, çeşitli kimyasal ve bitkisel karışımlarla tüylere zarar vermek sıklıkla kullanılan epilasyon yöntemleri arasındaydı. Günümüzde ise elektroliz ve lazer epilasyon sistemleri ile tüylerden kalıcı olarak kurtulmak mümkün. Lazer epilasyon kalıcı epilasyon yöntemleri arasında en hızlı ve kolay olanıdır. İstenmeyen tüylerin bulunduğu bölge lazer epilasyon aleti ile taranır. Cilde dışarıdan uygulanan lazer ışını, cilt renginden daha koyu renkteki tüylerde bulunan pigmentler tarafından çekilir. Böylece ışınlar cilt yüzeyinden kıl köküne kadar ulaşır ve ortaya çıkan ısı sayesinde kıl kökleri zarar görür. Burada önemli olan cilt renginiz ile kıl rengi arasındaki farktır. Kıl rengi ne kadar koyu cilt rengi ne kadar açık ise lazer epilasyon aleti ile kıllardan kurtulmak o kadar kolay olacaktır. Ayrıca kıllarınızın kalınlığı da önemli bir etkendir. Lazer yöntemi ilk uygulanmaya başladığı yıllarda bu sebeple çok açık renkteki ve ince yapıdaki kıllar da başarı sağlanması zordu. Ancak lazer teknolojisinin gelişmesiyle her ten rengi ve kıl yapısında başarılı sonuç alınan lazer aletleri üretildi. Bu yüzden lazer epilasyon yaptırmak için cilt tipinize ve kıl yapınıza en uygun cihaza bir profesyonel yardımı ile karar vermeniz uygulamanın çok daha güvenli olmasını sağlayacaktır. Cilt ve kıl tipinize uygun bir lazer epilasyon seçeneği ile kıllarınızdan ortalama 6-8 seans arasında kalıcı olarak kurtulabilirsiniz. Tek seansta kılların hepsinin yok olmamasının sebebi ise kılların aktif büyüme ve durma evrelerinin olmasıdır. Bu evreler her bir kıl için farklıdır ve lazer ışının en çok aktif büyüme evresindeki kılları etkilemektedir.

yeni-lazer-epilasyon-aleti

Lazer Epilasyon Aletleri ALEXANDRITE LAZER 755 nanometre dalga boyunda çalışan günümüzde en yaygın olarak kullanılan lazer aletlerinden biri Alexandrite’dir. Ülkemizde koyu renkli kıl ve çok koyu olmayan kumral ten fazla görüldüğünden Türkiye’de en başarılı sonuçların alınabileceği lazer epilasyon aleti türü de budur. Ancak çok koyu tenlilerde başarılı sonuçlar vermeyebilir. Kıl yapısının çok ince ve açık renkli olduğu kişilerde de uygulanması önerilmemektedir. Lazer ışınının cilde uygulandığı spot başlığının genişliği sebebiyle hızlı kullanım imkanı sağlamaktadır. Ayrıca cilde yaklaşık olarak üç santimetre uzaktan uygulandığından aletin hiçbir parçası ciltle temas halinde değildir. Bu yüzden hijyene önem veren kullanıcılar tarafından sık tercih edilir. Alexandrite lazer uygulandığı anda tüylerin ciltten dökülmesi de tercih edilmesndeki diğer sebeplerden biridir. Hava üflemeli yani soğutmalı bir sisteme sahiptir ve uygulama sırasında fazla acı vermez.

ucuz-lazer-epilasyon-aleti

DIODE LAZER 810 nanometre dalga boyunda çalışan, Alexandrite ile birlikte en sık kullanılan lazer epilasyon tekniklerinden biri diode lazerdir. Ülkemizde “ütüleme” adı ile de bilinir. Cilde zarar vermeyen bir jel veya yağ ile uygulanabilse de ısıyı emmesi açısından genel olarak jel ile uygulama tercih edilir. Fazla ağrılı olmayan bu yöntemde uygulanan kişi ısıyı hissedebilir. Epilasyon seansından sonra kıllarda dökülme yaklaşık olarak bir hafta içinde başlar. Parçalı dökülmenin olması da normaldir. Bu durum lazer uygulanan bölgedeki aktif büyüme evresinde olan kılların dökülmesinden kaynaklanır. Seansa girmeden bir ay önce ağda, cımbız, epilatör gibi kılları kökünden alan epilasyon uygulamaları bırakılır. Seanstan önce ise kıllar kısaltılmalıdır.

marka-lazer-epilasyon-aleti

ND:YAG LAZER 1064 nanometre dalga boyuyla çalışır. Lazer epilasyonun yanı sıra, lazer ile kılcal damar veya cilt lekesi tedavilerinde de kullanılan lazer türüdür. Işığa duyarlılığı diğer lazer aleti türlerine göre azdır bu yüzden çok koyu ten rengine sahip kişiler tarafından, ciltte yanma tehlikesi olmaksızın kullanılabilir. Çok açık renkli ten ve açık renk tüylerde etkinliği azdır. Kıl köklerinin derinde olduğu kalça, sırt ve koltukaltı bölgesinde genellikle bu tip lazer kullanılır.

lazer-epilasyon-aletleri-2

IPL Son yıllarda evde kullanılabilen IPL aletlerinin de piyasaya çıkmasıyla popülerliği artan bu sistem aslında sık bilinenin aksine bir lazer sistemi değildir. Intense Pulse Light yani yoğunlaştırılmış ışık darbesi yöntenidir. Bu yöntemde lazerde olduğu gibi ışık melanin pigmentleri tarafından emilerek kıl üzerinde yoğunlaşmaz ve dağılır. Bu yüzden uygulanan ışığın bir kısmı yansır ve kıla ulaşamaz. Lazer kadar etkili olmasa da sürekli kullanımda kıl köküne zarar verir ve kılların incelmesi sağlanır. Ayrıca düzenli kullanım sağlanan süre boyunca kıl büyümesi görünmese de kullanım durduğunda daha güçsüz olsalar dahi kıllar büyümeye devam ederler. Lazer uygulaması yapan yerlerin sayısı arttıkça, onaylı olmayan lazer epilasyon aletleri ile eğitimsiz kişilerce lazer uygulaması yapılan yerlerin sayısı da ne yazık ki artıyor. Bu yüzden lazer epilasyona başlamadan önce uygumayı yapacak kişinin, kullanılacak lazer epilasyon aleti için eğitim aldığından emin olun. Ayrıca uygulamanın yapılacağı aletin hangi türde bir lazer epilasyon aleti olduğunu ve FDA onayının olup olmadığını öğrenmek de sizin yararınıza olacaktır.

Lazer Epilasyon Aleti Resimleri

lazer-epilasyon-aletlerilazer-epilasyon-aleti-yeni
lazer-epilasyon-aleti-philipislazer-epilasyon-aleti-fakirlazer-epilasyon-aleti-erkeklazer-epilasyon-aleti-braunlazer-epilasyon-aleti-arzumlazer-epilasyon-aleti-1lazer-epilasyon-aletikisisel-lazer-epilasyon-aletien-iyi-lazer-epilasyon-aleti

 

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb