Lavanta Yağının Bilinmeyen Faydaları | Hanımların Dünyası

loading...

Lavanta Yağının Bilinmeyen Faydaları

Lavanta Yağının Bilinmeyen Faydaları

Lavanta Yağının Bilinmeyen Faydaları

Terlemeyi engellemek için lavanta yağının kullanımı başarılı sonuçlar ortaya çıkarmaktadır. Terleyen bölgelere süreceğiniz bir iki damla lavanta yağı sayesinde, ter kokusunun oluşmadığını ve gün boyu cildinizin rahatladığını hissedeceksiniz. Gece yatmadan önce, banyo sonrasında ya da sabah uyandığınızda uygulayabilirsiniz. Lavanta yağı, aynı zamanda iyi bir nemlendirici özellik de gösterir. Cildinizde oluşan çatlaklara, cilt kuruluğuna, dudak kuruluklarına ve cilt lekelerine karşı rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Lavanta yağının bilinmeyen faydaları neler derseniz? bunlar :Ciltte kuruluk olan bölgeye uygulayacağınız lavanta yağı, kısa bir sürede bölgenin iyileşmesini sağlayacaktır. Kuru saç tipine sahip olanlar için lavanta yağı son derece değerlidir. Saçlar hafif nemliyken, birkaç damla lavanta yağını saç diplerinize friksiyon yapın. Hem kepek oluşumunun önüne geçmiş hem de sağlıklı saç tellerine kavuşmuş olursunuz.

Lavanta yağını ağrıyan ayak ve bacaklarınız için de kullanabilirsiniz. Ilık su içerisine katacağınız iki üç damla lavanta yağı, yorgunluğunuzu alacak ve bacaklarınızı dinlendirecektir.

Vücutta oluşan yanık durumlarında, böcek sokmasına bağlı kaşıntı, şişlik, acı durumlarında lavanta yağından faydalanabilirsiniz. Mikrop öldürücü etkisiyle oluşan bakterileri yok edecektir.

Lavanta yağı ,burun kanamalarında da kullanılmaktadır. Bir beze saracağınız buz küpüne, bir iki damla lavanta yağı damlatarak burnunuza kompres yapabilirsiniz. Bu işlem kanamayı durduracaktır.

Güneş yanıkları durumunda ise, dört beş damla lavanta yağını bir miktar suya karıştırıp yanık olan bölgeyi yıkayın. Yanıkların acısını alacak ve daha çabuk iyileşmesine yardımcı olacaktır.

Bazı bünyelerde meydana gelen araç tutması sorununu, lavanta yağı ile çözümleyebilirsiniz. Yolculuk sırasında koklayacağınız lavanta yağı, bulantı ve tutmaları engelleyecektir.

Lavanta yağının bilinmeyen faydaları arasında ;sakinleştirici etkisinden faydalanmak için, yastığınıza birkaç damla lavanta yağı damlatabilirsiniz. Deliksiz ve rahat bir uyku geçirmenizi sağlayacaktır. Lavanta yağının bilinmeyen faydaları bunlarla da sınırlı değil.

Lavanta yağının hoş kokusunu uzun süre hissetmek için çamaşırlarınızda da kullanabilirsiniz. Çamaşır makinenize lavanta yağı damlatılmış bir bez atarak yıkma işlemini gerçekleştirin.Çamaşırlarınızdaki kokuyu oldukça beğeneceksiniz. Oda kokusu olarak da lavanta yağından faydalanabilirsiniz. Sprey bir şişeye su ekleyip birkaç damla lavanta yağı ilave edin. Ayrıca çamaşırlarınızı saklarken güve oluşmaması için, çamaşır aralarına lavanta yağı damlatılmış bezler koyabilirsiniz.

Lavanta Yağının Bilinmeyen Faydaları Resimleri

 

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

BENZER YAZILAR

Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Henüz hiç yorum yapılmadı.

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb